Main Menu
User Menu

20. střelecký sbor [1936-1938]

20th Rifle Corps / 20-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
20. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
20-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1936
Předchůdce:
Predecessor:
Zvláštní kolchoznický sbor
Datum zániku:
Disbanded:
28.06.1938
Nástupce:
Successor:
Chabarovská armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1936-28.06.1938 Zvláštní dálnovýchodní armáda
Dislokace:
Deployed:
25.05.1936-28.06.1938 Chabarovsk, ? /
Velitel:
Commander:
25.05.1936-25.06.1937 Kalmykov, Michail Vasiljevič (sborový velitel)
25.06.1937-00.09.1937
00.09.1937-00.02.1938 Popov, Matvej Timofejevič (brigádní velitel)
00.02.1938-28.06.1938 Popov, Matvej Timofejevič (divizní velitel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/20-strelecky-sbor-1936-1938-t58340#497368Verze : 1
MOD