Main Menu
User Menu

Velitelství 3. divise [1938-1938]

Headquarters of the 3rd Division

     
Název:
Name:
Velitelství 3. divise
Originální název:
Original Name:
Velitelství 3. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 115 - Mobilisovaný útvar 115-B-1
Datum zániku:
Disbanded:
13.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-13.10.1938 Velitelství II. sboru
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-29.09.1938 Litoměřice, Budova divisního velitelství /
29.09.1938-07.10.1938 Mšeno, ? /
07.10.1938-12.10.1938 Rožďálovice, ? /
12.10.1938-13.10.1938 Mladá Boleslav, Kasárny Tomáše G. Masaryka /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-13.10.1938 Jelínek, František (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1938-13.10.1938 Mrázek, Augustin (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 42
27.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 47
27.09.1938-13.10.1938 Velitelství dělostřelectva 3. divise
27.09.1938-13.10.1938 Velitelství telegrafního vojska 3. divise
27.09.1938-13.10.1938 Velitelství ženijního vojska 3. divise
27.09.1938-13.10.1938 Úřad intendanční služby 3. divise
27.09.1938-13.10.1938 Úřad zdravotnické služby 3. divise
27.09.1938-13.10.1938 Štáb 3. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno HOLEČEK 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, Velitelství "Holeček"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-3-divise-1938-1938-t57721#588211Verze : 7
MOD