Main Menu
User Menu

2. rychlá divise, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 2nd Rapid Division

     
Název:
Name:
2. rychlá divise, velitelství
Originální název:
Original Name:
2. rychlá divise, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 131
Datum zániku:
Disbanded:
06.11.1938
Nástupce:
Successor:
2. rychlá divise, velitelství
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.09.1938-23.09.1938 Zemské vojenské velitelství v Brně
23.09.1938-27.09.1938 Hlavní velitelství
27.09.1938-03.10.1938 IV. armáda, velitelství
03.10.1938-22.10.1938 II. armáda, velitelství
22.10.1938-06.11.1938 Zemské vojenské velitelství v Brně
Dislokace:
Deployed:
13.09.1938-14.09.1938 Brno, ?
14.09.1938-28.09.1938 Olomouc, ?
28.09.1938-06.10.1938 Jaroměřice nad Rokytnou, ?
06.10.1938-05.11.1938 Ivanovice na Hané, ?
05.11.1938-DD.11.1938 Brno, ?

Velitel:
Commander:
13.09.1938-06.11.1938 Koutňák, Josef (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
13.09.1938-06.11.1938 Kopecký, Jan (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
13.09.1938-06.11.1938 2. rychlá divise, štáb
24.09.1938-DD.10.1938 Motorisovaný přezvědný oddíl 2, velitelství
25.09.1938-22.10.1938 Kanonová rota 86 /motorisovaná/
25.09.1938-15.11.1938 Velitelství 2. jezdecké brigády
25.09.1938-15.11.1938 Velitelství 2. motomechanisované brigády
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství dělostřelectva 2. rychlé divise
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska 2. rychlé divise
25.09.1938-22.10.1938 Velitelství ženijního vojska 2. rychlé divise
DD.09.1938-DD.10.1938 Kanonová rota 85 /motorisovaná/

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
22.09.1938-27.10.1938 krycí jméno ONDŘEJ 1
Zdroje:
Sources:
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/2-rychla-divise-velitelstvi-1938-1938-t57707#626328Verze : 3
MOD