Main Menu
User Menu

I. armáda, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 1st Army

     
Název:
Name:
I. armáda, velitelství
Originální název:
Original Name:
I. armáda, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 102
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
Zemské vojenské velitelství v Praze
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství
14.10.1938-22.10.1938 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-19.10.1938 Kutná Hora, Kasárny Jana Roháče z Dubé /
19.10.1938-22.10.1938 Praha, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-22.10.1938 Vojcechovský, Sergej (armádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1938-22.10.1938 Kašpárek, Ludvík (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-22.10.1938 1. rychlá divise, velitelství
27.09.1938-22.10.1938 Stan velitelství I. armády
27.09.1938-15.10.1938 Velitelství 18. divise
27.09.1938-20.10.1938 Velitelství I. sboru
27.09.1938-13.10.1938 Velitelství II. sboru
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství XI. hraničního pásma
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství XII. hraničního pásma
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství dělostřelectva I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství etapy I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství letectva I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství telegrafního vojska I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství ženijního vojska I. armády
27.09.1938-16.10.1938 Vyšší polní soud I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad automobilní služby I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad duchovní služby I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad intendanční služby I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad remontní služby I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad služby silniční dopravy I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad veterinářské služby I. armády
27.09.1938-16.10.1938 Úřad vyššího polního prokurátora I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Úřad zdravotnické služby I. armády
27.09.1938-22.10.1938 Štáb I. armády
12.10.1938-22.10.1938 4. rychlá divise, velitelství

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno HAVLÍČEK 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů branné pohotovosti státu 1938, Velitelství "Havlíček"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
Minařík, P. – Šrámek, P.: Personální průvodce … Historie a vojenství 57, 1997, s. 94-130.
URL : https://www.valka.cz/I-armada-velitelstvi-1938-1938-t57688#586652Verze : 6
MOD