Main Menu
User Menu

13. gardový armádní sbor [1957-1991]

13th Guards Army Corps

13. gardový armádny zbor

13-й гвардейский армейский корпус (13 гв. ак)

     
Název:
Name:
13. gardový armádní sbor
Originální název:
Original Name:
13-й гвардейский армейский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1957
Předchůdce:
Predecessor:
13. gardový střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1991
Nástupce:
Successor:
22. gardová vševojsková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.03.1957-28.02.1991 Moskevský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
12.03.1957-28.02.1991 Gorkij, ? /

Velitel:
Commander:
15.08.1957-18.02.1958 Belik, Pjotr Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
18.02.1958-27.02.1958 Belik, Pjotr Alexejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
02.04.1958-11.05.1962 Kozyr, Grigorij Andrejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
12.05.1962-22.02.1963 Ivliev, Ivan Dmitrievič (Geněral-major / Генерал-майор)
22.02.1963-10.02.1966 Ivliev, Ivan Dmitrievič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
09.03.1966-07.09.1969 Ivanov, Terentij Jakovlevič (Geněral-major / Генерал-майор)
08.09.1969-24.08.1970 Sineokij, Ivan Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
15.09.1970-02.11.1972 Demidkov, Grigorij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.11.1972-19.01.1973 Demidkov, Grigorij Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
28.02.1973-15.07.1976 Gužva, Vasilij Jakovlevič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.07.1976-29.06.1979 Krylov, Jevgenij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.06.1979-27.07.1982 Ťurin, Alexej Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
28.07.1982-29.10.1984 Semjonov, Vladimir Magomedovič (Geněral-major / Генерал-майор)
29.10.1984-16.11.1984 Semjonov, Vladimir Magomedovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
17.11.1984-01.05.1987 Kuznecov, Jurij Kirillovič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.05.1987-DD.05.1990 Nikitin, Valerij Konstantinovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.09.1990-10.11.1990 Reut, Fjodor Michajlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
11.11.1990-01.03.1991 Majorov, Leonid Sergejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.03.1957-15.03.1957 60. střelecká divize
15.03.1957-11.05.1965 43. tanková divize
15.03.1957-11.05.1965 43. tanková divize
15.08.1957-23.04.1960 62. gardová motostřelecká divize
23.04.1960-01.12.1964 62. gardová výcviková motostřelecká divize
01.12.1964-29.12.1979 53. gardová výcviková motostřelecká divize
11.05.1965-09.03.1989 60. tanková divize
29.12.1979-03.10.1987 26. gardová výcviková tanková divize
DD.05.1990-28.02.1991 31. tanková divize
DD.06.1990-28.02.1991 5. protiletadlová raketová brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
15.08.1957-28.02.1991 Königsbergský
Vyznamenání:
Decorations:

22.02.1968

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004
bykm.ru
URL : https://www.valka.cz/13-gardovy-armadni-sbor-1957-1991-t57295#292653Verze : 3
MOD