Main Menu
User Menu

15. tankový sbor [1942-1943]

15th Tank Corps

15. tankový zbor

15-й танковый корпус (15 тк) - II. формирование

     
Název:
Name:
15. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
15-й танковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.07.1943
Nástupce:
Successor:
7. gardový tankový sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1942-DD.03.1943 3. tanková armáda
DD.04.1943-DD.05.1943 Moskevský vojenský okruh
DD.05.1943-DD.07.1943 3. gardová tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
21.05.1942-26.07.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
21.05.1942-03.03.1943 Kopcov, Vasilij Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
06.03.1943-10.06.1943 Lozovskij, Alexandr Borisovič1) (Podpolkovnik / Подполковник)
11.06.1943-26.07.1943 Rudkin, Filipp Nikitič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
04.06.1942-13.07.1942 Kopijenko, Vladimir Jemeljanovič (Polkovnik / Полковник)
13.07.1942-06.03.1943 Lozovskij, Alexandr Borisovič (Podpolkovnik / Подполковник)
10.06.1943-11.07.1943 Lozovskij, Alexandr Borisovič (Podpolkovnik / Подполковник)
11.07.1943-26.07.1943 Lozovskij, Alexandr Borisovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1942-26.07.1943 88. tanková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
v bojujúcej armáde:
22.08.1942 - 18.09.1942
01.01.1943 - 31.03.1943
14.07.1943 - 27.07.1943

1) dočasne poverený
Zdroje:
Sources:
pamyat-naroda.ru
http://tankfront.ru/ussr/tk/tk15.html
http://goo.gl/JQ6zLd
URL : https://www.valka.cz/15-tankovy-sbor-1942-1943-t44584#526661Verze : 0
MOD
15. tankový sbor / 15-й танковый корпус [1942-1943]


Velitelství sboru vzniklo 21. května 1942.


Součástí sboru bylo:
velitelství sboru s přímo podřízenými sborovými jednotkami,
88. tanková brigáda,
113. tanková brigáda,
195. tanková brigáda,
52. motostřelecká brigáda,


Veliteli sboru byli:
generálmajor tankového vojska Vasilij Alexejevič Kopcov (květen 1942 – březen 1943),
podplukovník Alexandr Borisovič Lozovskij (březen 1943 – červen 1943),
generálmajor tankového vojska Filipp Nikitovič Rudkin (červen 1943 – červenec 1943).


Velitelství sboru bylo 26. července 1943 přejmenováno na velitelství 7. gardového tankového sboru [1943-1945].
URL : https://www.valka.cz/15-tankovy-sbor-1942-1943-t44584#175111Verze : 0
MOD