Main Menu
User Menu

31. zvláštni armádni sbor [1957-1961]

31st Special army Corps

31-й особый армейский корпус

     
Název:
Name:
31. zvláštni armádni sbor
Originální název:
Original Name:
31-й особый армейский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1957
Předchůdce:
Predecessor:
31. zvláštni střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
09.05.1961
Nástupce:
Successor:
31. armádni sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1957-09.05.1961 Zakavkazský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.10.1957-09.05.1961 Kutaisi, ? /

Velitel:
Commander:
28.01.1958-22.01.1960 Aniščik, Georgij Stěpanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.05.1960-DD.05.1961 Kozmin, Alexandr Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1957-09.05.1961 10. gardová horská střelecká divize
01.10.1957-DD.MM.1958 146. motostřelecká divize
DD.MM.1958-09.05.1961 145. horská střelecká divize
DD.MM.1959-09.05.1961 147. motostřelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
VÚ 17351
Zdroje:
Sources:
Феськов В. И., Голиков В. И., Калашников К. А., Слугин С. А. Вооружённые Силы СССР после Второй мировой войны: от Красной Армии к Советской. Часть 1: Сухопутные войска. — Томск: Издательство Томского университета, 2013 — ISBN 978-5-89503-530-6
URL : https://www.valka.cz/31-zvlastni-armadni-sbor-1957-1961-t248173#684767Verze : 0
MOD