Main Menu
User Menu

Dělostřelecký plukovní štáb ke zvláštnímu použití 41 [1937-1943]

41st Special Purpose Artillery Regimental Staff

Artillerie-Regimentsstab z.b.V. 41

     
Název:
Name:
Dělostřelecký plukovní štáb ke zvláštnímu použití 41
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regimentsstab z.b.V. 41
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.10.1937-DD.08.1939 V. armádní sbor
DD.05.1940-19.06.1941 12. armáda
19.06.1941-08.07.1941 VII. armádní sbor
08.07.1941-19.07.1941 XXXXVI. armádní sbor (motorizovaný)
19.07.1941-DD.08.1941 2. armáda
DD.08.1941-DD.12.1941 XII. armádní sbor
DD.12.1941-DD.11.1942 4. armáda
DD.11.1942-DD.01.1943 LI. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
12.10.1937-DD.MM.RRRR Ulm, ? /

Velitel:
Commander:
12.10.1937-01.04.1940 Rüdiger, Kurt (Oberst)
DD.MM.RRRR-17.12.1941 Hähnle, Hermann (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
zničena u Stalingradu
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-plukovni-stab-ke-zvlastnimu-pouziti-41-1937-1943-t246717#681825Verze : 0
MOD