Main Menu
User Menu

Náhradní pluk tankových granátníků 82 [1942-1943]

82nd Replacement Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Ersatz-Regiment 82

     
Název:
Name:
Náhradní pluk tankových granátníků 82
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Ersatz-Regiment 82
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký náhradní pluk 82
Datum zániku:
Disbanded:
07.04.1943
Nástupce:
Successor:
Náhradní a výcvikový pluk tankových granátníků 82
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.08.1942-26.03.1943 Velitelství rychlých jednotek XVII
26.03.1943-07.04.1943 Velitelství tankových jednotek XVII
Dislokace:
Deployed:
22.08.1942-07.04.1943 Hranice na Moravě, ? /

Velitel:
Commander:
22.08.1942-27.04.1943 Ohlen und Adlerscron, Conrad von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Nahradni-pluk-tankovych-granatniku-82-1942-1943-t240559#665741Verze : 1
MOD