Main Menu
User Menu

Politická správa [1950-1965]

Political Department of the 2nd Military District

     
Název:
Name:
Politická správa
Originální název:
Original Name:
Politická správa 2. vojenského okruhu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1965
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.09.1950-01.09.1965 2. vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
15.09.1950-01.09.1965 Trenčín, kasárny / /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.09.1951-DD.04.1952 Zeman, Ján (Plukovník)
25.09.1956-DD.08.1957 Kodaj, Samuel (Plukovník)
DD.10.1959-05.10.1961 Kodaj, Samuel (Plukovník)
05.10.1961-01.09.1965 Kodaj, Samuel (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.06.1952-01.10.1958 2. okruhový sklad politicko-osvětového materiálu
01.10.1958-01.09.1965 2. okruhová základna politicko-osvětových prostředků

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Politicka-sprava-1950-1965-t232290#643563Verze : 1
MOD