Main Menu
User Menu

Kopnický, Ondrej

     
Příjmení:
Surname:
Kopnický
Jméno:
Given Name:
Ondrej
Jméno v originále:
Original Name:
Ondrej Kopnický
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
09.07.1922 Spišské Podhradie /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
26.02.1994 Praha
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
- náčelník vojensko-inžinierskej fakulty pozemných vojsk Vojenskej akademie
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
Alex Maskalík, Elita armády, československá vojenská generalita 1918-1992,HWSK Banská Bystrica 2012, ISBN 978-80-970941-0-2
Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
URL : https://www.valka.cz/Kopnicky-Ondrej-t231272#641675Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kopnický
Jméno:
Given Name:
Ondrej
Jméno v originále:
Original Name:
Ondrej Kopnický
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.1939-DD.MM.1942 Priemyselná škola drevárska, Spišská Nová Ves
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1942-DD.MM.RRRR rádiotelegrafický kurz
19.02.1945-02.06.1945 Škola na dôstojníkov v zálohe, Poprad
01.08.1945-DD.MM.RRRR Kurz osvetových dôstojníkov a knihovníkov
06.11.1946-30.06.1947 Škola osvetových dôstojníkov, Praha
01.09.1947-30.05.1948 Aplikačná škola pechoty, Milovice
15.10.1956-01.01.1957 akademický zdokonaľovací kurz, Vojenská technická akademie
26.08.1962-18.07.1964 Vojenská akademie generálního štábu K. J. Vorošilova, Moskva
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.04.1946 podporučík (pechoty)
28.10.1946 poručík (pechoty)
01.04.1949 nadporučík
31.03.1951 kapitán
14.11.1952 štábny kapitán
28.06.1953 major
12.11.1955 podplukovník
05.05.1961 plukovník
01.05.1967 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
15.12.1950-31.03.1951 Velitel : 1. hlásná rota
31.03.1951-01.04.1952 Velitel : 1. hlásná rota
01.04.1952-13.05.1952 Velitel : Praporní škola 156. hlásného praporu
13.05.1952-14.11.1952 Velitel : 156. hlásný prapor
14.11.1952-02.12.1952 Velitel : 156. hlásný prapor
01.11.1954-15.06.1955 Velitel : Velitelství hlásné služby protivzdušné obrany státu
15.06.1955-01.01.1957 Velitel : Velitelství radiotechnického vojska protivzdušné obrany státu
01.01.1957-01.10.1960 Velitel : Velitelství radiotechnického vojska Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
01.10.1960-05.05.1961 Velitel : Velitelství radiotechnického vojska 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva
05.05.1961-01.09.1961 Velitel : Velitelství radiotechnického vojska 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva
01.09.1961-26.08.1962 Velitel : Velitelství radiotechnického vojska 7. armády protivzdušné obrany státu
03.07.1965-01.05.1967 Velitel : 3. sbor protivzdušné obrany státu
01.05.1967-14.11.1967 Velitel : 3. sbor protivzdušné obrany státu

Ručně vyplněné položky:
01.10.1942-DD.MM.RRRR radista, Peší pluk 6
01.04.1944-30.08.1944 radista, Peší pluk 4
30.08.1944-DD.MM.1944 pešia rota, Nižná Sitnica
02.06.1942-01.08.1945 inštruktor, Škola na dôstojníkov v zálohe Poprad
01.08.1946-DD.MM.RRRR osvetový dôstojník, Veliteľstvo "Železo", Pěší prapor I/23
01.07.1947-01.09.1947 osvetový dôstojník, Pěší prapor I/23
01.06.1948-06.11.1948 veliteľ roty, Pěší prapor 23 /horský/
06.11.1948-19.09.1950 operačný dôstojník, Pěší prapor 23 /horský/
31.08.1951-22.11.1951 veliteľ rádiotechnickej roty, 156. hlásný prapor
22.11.1951-01.04.1952 zástupca veliteľa, Praporní škola 156. hlásného praporu
02.12.1952-01.11.1954 náčelník oddelenia a náčelník hlásnej služby, Velitelství protiletadlové obrany státního území
01.11.1954-29.05.1955 náčelník oddelenia a náčelník hlásnej služby, Velitelství protivzdušné obrany státu
29.05.1955-15.10.1956 náčelník rádiotechnického vojska, Velitelství protivzdušné obrany státu
01.01.1957-30.09.1960 náčelník rádiotechnického vojska, Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
02.11.1960-01.09.1961 náčelník rádiotechnického vojska, 7. armáda protivzdušné obrany státu a letectva
01.09.1961-26.08.1962 náčelník rádiotechnického vojska, 7. armáda protivzdušné obrany státu
14.11.1967-16.10.1973 zástupca veliteľa pre operačnú a bojovú prípravu, 7. armáda protivzdušné obrany státu
16.11.1973-DD.MM.1979 náčelník Fakulty inžinierskej pozemných vojsk, Vojenská akademie
DD.MM.1979-31.12.1981 náčelník Fakulty vojensko-inžinierskej pozemných vojsk, Vojenská akademie
31.12.1981-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:

MM.DD.1955

Medaile za zásluhy o obranu vlasti
Medal of Merit in Defence of Homeland
Medaile Za zásluhy o obranu vlasti
-

DD.MM.1960

Řád rudé hvězdy
Order of Red Star
-

DD.MM.1964

Pamětní medaile k 20. výročí Slovenského národního povstání
Commemorative medal for the 20th anniversary of the Slovak National Uprising
Pamätná medaila k 20. výročiu Slovenského národného povstania
-

DD.MM.1974

Medaile za upevňování přátelství ve zbrani - 3. stupeň
Medal for Strengthening Friendship in Arms
Medaile za upevňování přátelství ve zbrani - bronzová medaile
? stupeň

DD.MM.1975

Jubilejní medaile 30. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce 1941-1945
Jubilee Medal for 30th Anniversary of Victory in Great Patriotic War
Юбилейная медаль Тридцать лет Победы в Великой Отечественной войне 1941—1945 гг.
-

DD.MM.1975

Pamětní medaile k 30. výročí národně osvobozeneckého boje našeho lidu a osvobození Československa Sovětskou armádou
Commemorative Medal of the 30th Anniversary of the National Liberation Struggle of Our People and the Liberation of Czechoslovakia by the Soviet Army
-

DD.MM.1978

Jubilejní medaile 60 let ozbrojených sil SSSR
Jubilee Medal 60 Years of Armed Forces of USSR
Юбилейная медаль 60 лет Вооружённых Сил СССР
-

DD.MM.1981

Medaile Za upevňování přátelství v zbrani
Brotherhood of Arms Medal
Медал За укрепване братството по оръжие
-

DD.MM.1981

Medaile za obětavou práci pro socialismus
Medal for Dedicated Work for Socialism
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Alex Maskalík, Elita armády, československá vojenská generalita 1918-1992,HWSK Banská Bystrica 2012, ISBN 978-80-970941-0-2
Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
URL : https://www.valka.cz/Kopnicky-Ondrej-t231272#641677Verze : 1
MOD