Main Menu
User Menu

1. prapor 45. pěšího pluku "Tetuán" [1893-1931]

1st Battalion of the 45th Infantry Regiment "Tetuán"

1er Batallón del Regimiento de Infantería Tetuán nº 45

     
Název:
Name:
1. prapor 45. pěšího pluku "Tetuán"
Originální název:
Original Name:
1er Batallón del Regimiento de Infantería Tetuán nº 45
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.08.1893
Předchůdce:
Predecessor:
1. prapor 47. pěšího pluku "Tetuán"
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1931
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.08.1893-DD.MM.1931 45. pěší pluk "Tetuán"
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1893-DD.MM.1895 Valencia, ? /
DD.MM.1895-DD.MM.1895 presun po mori, ?
DD.MM.1895-DD.MM.1899 Kuba, ? /
DD.MM.189R-DD.MM.189R Unión, ? /
DD.MM.189R-DD.MM.189R Ibarra, ? /
DD.MM.189R-DD.MM.189R Matanzas (San Antonio de Aldivieso), ? /
DD.MM.189R-DD.MM.189R Casaley, ? /
DD.MM.189R-DD.MM.189R Sabana Grande, ? /
DD.MM.189R-DD.MM.189R Madama, ? /
DD.MM.189R-DD.MM.189R Mogote de Negros, ? /
DD.MM.1895-DD.MM.1895 Santiago de las Vegas (Cacahual), ? /
DD.MM.1895-DD.MM.1895 Ceiba, ? /
DD.MM.1896-DD.MM.1896 Campana, ? /
DD.MM.1896-DD.MM.1896 Hoyo de Piedra Plata, ? /
DD.MM.1897-DD.MM.1897 Cienfuegos (Loma de Santa Teresa), ? /
DD.MM.1897-DD.MM.1897 Sancti Spíritus (Juan Criollo), ? /
DD.MM.1897-DD.MM.1897 Trilladoras, ? /
DD.MM.1899-DD.MM.1899 presun po mori, ?
DD.12.1904-26.09.1906 Teruel, ? /
26.09.1906-23.06.1921 Castellón de la Plana, San Francisco /
DD.06.1921-DD.06.1921 presun po mori 1), ?
27.06.1921-10.05.1922 Melilla, Cabrerizas Altas 2) /
10.05.1922-DD.05.1922 presun po mori 3), ?
DD.05.1922-23.08.1924 Castellón de la Plana, San Francisco /
23.08.1924-DD.08.1824 presun po mori 4), ?
DD.08.1824-DD.09.1824 Malaga, ? /
DD.09.1824-03.09.1824 presun po mori 5), ?
03.09.1824-DD.09.1926 Larache, ? /
DD.09.1926-DD.09.1926 presun po mori, ?
DD.09.1926-DD.MM.1931 Castellón de la Plana, San Francisco /

Velitel:
Commander:
29.08.1893-DD.MM.1893 Mayans Argués, Federico ( )
DD.MM.1893-DD.MM.1895 Montorio Fontana, Telesforo ( )
DD.MM.1895-DD.MM.1896 Mayans Argués, Federico ( )
DD.MM.1896-DD.MM.1900 Fernández Albarca, Mateo ( )
DD.MM.1900-DD.MM.1901 Orduña Caracena, Braulio ( )
DD.MM.1901-DD.MM.1905 García Benavente, Inocencio ( )
DD.MM.1905-DD.MM.1906 neobsadené, vacant ( )
DD.MM.1906-DD.MM.1907 Astillero Tejada, Carlos ( )
DD.MM.1907-DD.MM.1910 Arrando Cutando, Francisco ( )
DD.MM.1910-DD.MM.1912 Rodríguez Gallén, Luis ( )
DD.MM.1912-DD.MM.1913 Gijón Moragrega, José ( )
DD.MM.1913-DD.MM.1915 García Cardona, Francisco ( )
DD.MM.1915-DD.MM.1916 Riera Bennasor, Miguel ( )
DD.MM.1916-DD.MM.1919 Lillo Roca, Manuel ( )
DD.MM.1919-DD.MM.1920 Guirao Vera, Martín ( )
DD.MM.1920-DD.MM.1921 Guirao Vera, Matías ( )
DD.MM.1921-DD.MM.1927 Molina Parcero, Félix ( )
DD.MM.1927-DD.MM.1931 Fernández Chicarro Ambot, Agustín ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
- organizovaný na báze 6 rot

1) na palube plavidla Vicente Ferrer
2) detašmány v Zoco-el-Had, Mari-Guari, Tizza, Casabona a Sidi Amaran
3) na palube plavidla Capitán Segarra
4) na palube plavidla Tintoré
5) na palube plavidla Vicente Puchol

- v rokoch 1895-1899 a 1924-1926 ako expedičný?
- od 12.01.1927 jedna kulometná čata, 3 strelecké
Zdroje:
Sources:
foroparalapazenelmediterraneo.es
tetuan14.blogspot.com
Various Authors (1984), Historia de las Fuerzas Armadas, Vol III, Ediciones Palafox, Zaragoza, Editorial Planeta, Barcelona, pp. 79-80
URL : https://www.valka.cz/1-prapor-45-pesiho-pluku-Tetuan-1893-1931-t228585#635264Verze : 3
MOD