Main Menu
User Menu

Ženijní prapor (motorizovaný) 675 [1940-1944]

675th Engineer Battalion (motorized)

Pionier-Bataillon (motorisiert) 675

     
Název:
Name:
Ženijní prapor (motorizovaný) 675
Originální název:
Original Name:
Pionier-Bataillon (motorisiert) 675
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Ženijní prapor 675
Datum zániku:
Disbanded:
28.03.1944
Nástupce:
Successor:
Tankový ženijní prapor 675
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.08.1940-23.06.1943 16. pěší divize (motorizovaná)
23.06.1943-28.03.1944 16. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.1940-DD.MM.1941 Lehbrink, Hellmut (Major)
11.07.1943-25.11.1943 Muschner, Gerhard (Major)
25.11.1943-27.11.1943 Wolf, ? (Major)
27.11.1943-02.01.1944 Bärthel-Wolf, ? (Hauptmann)
02.01.1944-28.03.1944 Pfitzner, ? (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.116thpanzer.com
URL : https://www.valka.cz/Zenijni-prapor-motorizovany-675-1940-1944-t224829#625422Verze : 0
MOD