Main Menu
User Menu

1. jezdecký sbor [1920-1922]

1st Cavalry Corps / 1-й кавалерийский корпус

     
Název:
Name:
1. jezdecký sbor
Originální název:
Original Name:
1-й кавалерийский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.12.1922
Nástupce:
Successor:
1. jezdecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.10.1920-10.12.1920 Jihozápadní front
10.12.1920-21.04.1922 Kyjevský vojenský okruh
21.04.1922-27.05.1922 Jihozápadní vojenský okruh
27.05.1922-30.12.1922 Ukrajinský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
28.10.1920-15.11.1920 Dzjuňkovo, ?
15.11.1920-05.04.1921 Bělaja Cerkov, ?
05.04.1921-27.05.1922 Lipovec, ?
27.05.1922-30.12.1922 Vinnica, Kasárna /

Velitel:
Commander:
28.10.1920-30.12.1922 Primakov, Vitalij Markovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
13.12.1920-10.08.1921 Kyjevský jezdecký sbor
10.08.1921-30.12.1922 Jezdecký sbor červeného kozáctva Všeukrajinského ústředního výkonného výboru
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Sovetskaja kavalerija. Moskva 1984
URL : https://www.valka.cz/1-jezdecky-sbor-1920-1922-t192326#554618Verze : 3
MOD