Main Menu
User Menu

Tankový pluk 2 [1935-1945]

2nd Tank Regiment / Panzer-Regiment 2

     
Název:
Name:
Tankový pluk 2
Originální název:
Original Name:
Panzer-Regiment 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.10.1935-20.10.1940 Tanková brigáda 1
20.10.1940-DD.01.1943 16. tanková divize
DD.03.1943-08.05.1945 16. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.10.1935-DD.MM.RRRR Eisenach /

Velitel:
Commander:
DD.10.1935-10.11.1938 Prittwitz-Gaffron, Heinrich Constantin von (Oberst)
10.11.1938-01.03.1940 Keltsch, Karl (Oberstleutnant)
01.03.1940-01.05.1941 Breusing, Hero (Oberstleutnant)
01.05.1941-DD.12.1942 Sieckenius, Rudolf (Oberstleutnant)
DD.12.1942-15.03.1943 Schimmelpfennig, ? (Oberst)
15.03.1943-01.04.1943 Becker, ? (Oberst)
01.04.1943-23.09.1943 Holtey, von (Oberst)
23.09.1943-04.12.1943 Sollin, ? (Oberst)
04.12.1943-01.07.1944 Collin, ? (Major)
01.07.1944-DD.07.1944 Uslar-Gleichen, Horst von (Major)
DD.07.1944-DD.12.1944 Kirnbauer, Walter (Oberstleutnant)
DD.12.1944-DD.01.1945 Schönfeld, von (Major)
DD.01.1945-DD.02.1945 Gerke, Siegfried (Major)
DD.02.1945-01.04.1945 Monfort, ? (Major)
01.04.1945-04.05.1945 Planitz, Ferdinand von der (Oberstleutnant)
04.05.1945-08.05.1945 Gerke, Siegfried (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pluk-2-1935-1945-t167043#502305Verze : 1
MOD