Main Menu
User Menu

14. letecká divize [1952-1962]

14th Air Division

     
Název:
Name:
14. letecká divize
Originální název:
Original Name:
14th Air Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
14. letecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1962
Nástupce:
Successor:
14. strategická letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.06.1952-01.03.1962 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
16.06.1952-25.01.1960 Fairfield, Travis AFB
25.01.1960-01.03.1962 Marysville, Beale AFB
Velitel:
Commander:
16.06.1952-16.05.1953 Carmichael, Richard H. (Brigadier General)
16.05.1953-01.08.1955 Donovan, Stanley J. (Brigadier General)
01.08.1955-01.07.1956 Kalberer, Alfred F. (Brigadier General)
01.07.1956-31.07.1956 Powell, Lucion N. (Colonel)
31.07.1956-16.06.1957 Kalberer, Alfred F. (Brigadier General)
16.06.1957-01.08.1957 Powell, Lucion N. (Colonel)
01.08.1957-01.07.1959 Eisenhart, Charles M. (Brigadier General)
01.07.1959-01.08.1961 Miller, Robert B. (Brigadier General)
01.08.1961-01.03.1962 Lightner, Lawrence S. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.06.1952-01.10.1955 5. strategické průzkumné křídlo, těžké
16.06.1952-01.05.1953 9. bombardovací křídlo, střední
01.04.1954-01.07.1958 4167. nemocnice USAF
01.04.1954-01.07.1958 Nemocnice USAF, Travisova základna vzdušných sil
01.10.1955-25.07.1968 5. bombardovací křídlo, těžké

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/14-letecka-divize-1952-1962-t139090#453237Verze : 0
MOD