Main Menu
User Menu

38. bombardovací křídlo, taktické [1955-1958]

38th Bombardment Wing, Tactical

     
Název:
Name:
38. bombardovací křídlo, taktické
Originální název:
Original Name:
38th Bombardment Wing, Tactical
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1955
Předchůdce:
Predecessor:
38. bombardovací křídlo, lehké
Datum zániku:
Disbanded:
18.06.1958
Nástupce:
Successor:
38. taktické raketové křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1955-01.01.1958 12. letecká armáda
01.01.1958-18.06.1958 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
01.10.1955-18.06.1958 Couvron-et-Aumencourt, Laon-Couvron Air Base
Velitel:
Commander:
01.10.1955-20.07.1957 Aring, Wilbur W. (Colonel)
20.07.1957-18.06.1958 Ewbank, John N. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1955-08.12.1957 38. bombardovací skupina (taktická)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/38-bombardovaci-kridlo-takticke-1955-1958-t138413#452559Verze : 1
MOD