Main Menu
User Menu

Pěší pluk Archibalda Douglase [1688-1747]

Archibald Douglas Regiment of Foot

     
Název:
Name:
Pěší pluk Archibalda Douglase
Originální název:
Original Name:
Archibald Douglas Regiment of Foot
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.10.1688
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1747
Nástupce:
Successor:
16. pěší pluk Rogera Handasydea
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.10.1688-DD.MM.1747 ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
09.10.1688-21.12.1688 Douglas, Archibald (Colonel)
21.12.1688-01.08.1692 Hodges, Robert (Colonel)
01.08.1692-25.03.1705 Stanley, James (Colonel)
25.03.1705-17.02.1711 Godfrey, Francis (Brigadier-General)
17.02.1711-23.06.1713 Durell, Henry (Brigadier-General)
23.06.1713-11.07.1715 Hamilton, Hans (Brigadier-General)
11.07.1715-13.12.1717 Ingram, Richard (Colonel)
13.12.1717-07.04.1724 Cholmley, John (Colonel)
07.04.1724-09.07.1730 Scott, Henry (Major General)
09.07.1730-DD.MM.1747 Handasyde, Roger (General Lieutenant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.10.1688-DD.MM.1747 1. prapor Pěšího pluku Archibalda Douglase

Ručně vyplněné položky:
09.10.1688-DD.MM.1747 Velenie
09.10.1688-DD.MM.1747 1. prapor
09.10.1688-DD.MM.1747 ?
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) známy aj pod menami svojich ostatných plukovníkov do roku 1751
- vytvorený v Reading
Zdroje:
Sources:
regiments.org/regiments/uk/inf/016BH.htm
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-Archibalda-Douglase-1688-1747-t112025#392379Verze : 1
MOD