Main Menu
User Menu

Úřad vojenského přidělence ve Vídni [1920-1938]

Office of Military Attaché in Vienna


REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ ÚŘAD VOJENSKÉHO PŘIDĚLENCE VE VÍDNI
Datum vzniku 20.01.1950
Předchůdce ---
Datum zániku 01.04.1938
Následovník ---
Nadřízené velitelství 01.1920-06.1922 Hlavní štáb branné moci
06.1922-01.1927 Zahraniční oddělení presidia ministerstva
01.1927-04.1938 Hlavní štáb brané moci
Dislokace 01.1920-04.1938 Vídeň
Vojenští přidělenci 01.1920-11.1921 Makovička, Karel
11.1921-08.1927 Chalupa, Vladimír
08.1927-02.1928 Váně, Josef
02.1928-06.1928 Kvapil, Ladislav
06.1928-10.1933 Šandera. Ladislav
10.1933-04.1938 Kučera, Rudolf
Oblast působnosti 01.1920-04.1938 Rakouská republika
Prameny
Literatura Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Urad-vojenskeho-pridelence-ve-Vidni-1920-1938-t46202#289189Verze : 0
MOD