Main Menu
User Menu

Tankové divize

Články

6. Panzer Division

6. tanková divize si na bojištích 2. světové války získala jeden z nejlepších bojových záznamů mezi všemi divizemi, které v ní bojovaly. Její působení začíná invazí do Polska v roce 1939 a končí obranou Vídně roku 1945.

Ernst Barkmann

Několik zajímavostí ze života tohoto tankového velitele.

Johannes Kümmel

Stručné životopisné údaje tankového esa Johannese Kümmela

Otto Carius

Stručné životopisné údaje tohoto tankového esa

„Krvavé vedro“ v Hürtgenskom lese

Juhovýchodne od mesta Aachen sa nachádza Hürtgenský les, oblasť veľká asi 50 štvorcových míľ. Les má prevažne hornatý, kamenitý terén a vznikol úmyselným zalesnením prázdnej plochy. Oblasť sa nachádza na Belgicko-Nemeckej hranici a tvorí trojuholník, obkolesený spomínaným mestom Aachen a mestami Duren a Monschau. Les bol súčasťou Siegfriedovej línie a bol plný opevnených guľometných hniezd, delostreleckých batérii a niektoré jeho časti boli takmer neprechodné z dôvodu rozsiahlych mínových polí. Nasledujúca časť článku sa zaoberá bojmi 28. pešej divízie, pretože to bola práve ona, ktorá zviedla v Hürtgene najväčšie boje a zaplatila za ne najvyššiu daň.

Témata

Podkategorie


Prémiový účet

Prémiový účet

Podpořte náš web a zároveň se zbavte reklam. Použijte prémiový učet!

Zobrazit informace
Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko-ukrajinský konflikt. Aktualizováno průběžně.

Zobrazit článek

Zaregistrujte se

Chcete se nás zeptat, doplnit informace nebo se stát autorem článků a zapojit se do každodenního běhu, případně využít plný potenciál tohoto webu? Je to snadné, zde je odkaz jak na to!
Zobrazit postup

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 1.1.2023 : 28.009,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz / armedconflicts.com neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!