Main Menu
User Menu

Silver Arrow Sniper

SNIPERTakticko-Technická Data


Výrobce
- společnost Elbit Systems (Silver Arrow)


Obsluha
- operátor


Rozměry
- délka : 4 m
- rozpětí : 5 m


Hmotnost
- max. vzletová : 155kg
- užitečného nákladu : 25 kg


Pohon
- pohonná jednotka :
- výkon : 38 hp (28,5 kW)


Dostup
- 4.500 m (15.000 ft)


Rychlost
- maximální : 175 km/h


Dosah
- 150 km


Výdrž
- až 6 hodUrčení
Bezpilotní průzkumný prostředek Sniper, kategorie UAV (Unmanned Air Vehicles) byl navrhnut společností Elbit (Silver Arrow) jako konkurenční typ prostředku Eye-View (FireBird) vyvíjeného společností IAI (Malat). IAI vyhrála a tak se společnost Elbit musela poohlédnout po jém zákazníkovi. Tím se staly státy jižní ameriky, Jihoafrická republika a státy jiho-východní asie. Několik prostředků bylo taktéž nakoupeno pobřežní stráží USA (U.S. Coat Guard), agenturou pro boj s drogami DEA (Drug Enforcement Agency) a Úřadem ATF pro boj terorismem, potírání kriminali apod. (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives).


Popis
Sniper je jednoduchý dolnoplošník s převážně válcovitým trupem a motýlkovitými ocasními plochami (ve tvaru písmene V). Pro jednoducho přepravu se dá prostředek snadno rozmontovat na 6 větších částí (trup, křídla, ocasní část a motýlkovité ocasní plochy). Má pevný jednoduchý podvozek příďového typu. Pístový motor o výkonu 38 koňských sil je umístěn v přídi trupu.
Pro plnění úkolů typu střežení nebo průzkum na malou vzdálenost může být vybaven užitečným nákladem o hmotnosti 25-35 kg. Může se jednat o opticko-elektronickou stabilizovanou hlavici s televizní kamerou (černo-bílou nebo barevnou) s přenosem dat v reálném čase.
Informace, jakož i níže uvedené obrázky byly (jsou) čerpány z internetových stránek - http://www.israeli-weapons.com/ ;
; http://www.elbitsystems.com/ ; http://www.defense-update.com/ ; http://www.fas.org/ ; http://www.barnardmicrosystems.com/ ;
URL : https://www.valka.cz/Silver-Arrow-Sniper-t64046#228646Verze : 0
MOD
UAV Sniper
URL : https://www.valka.cz/Silver-Arrow-Sniper-t64046#228648Verze : 0
MOD