Main Menu
User Menu
Reklama

Rakousko/Rakousko-Uhersko (AUT/RUM)

Významné osobnosti Rakouska a Rakouska-Uherska

Články

FM Andrej gróf Hadik z Futaku

Andrej Hadik pochádzal zo starého turčianskeho zemianskeho rodu, ktorého prví preukázateľní predkovia, bratia Tobiáš a Baltazár, žili v Turci koncom 16. storočia. Z ich potomkov vzišlo viacero významných evanjelických vzdelancov, kňazov, spisovateľov a učiteľov. Jeho otec Michal Hadik slúžil ako kapitán v husárskom pluku Štefana Dessewffyho.

Generalmajor Emil Milan Uzelac

Za svůj život se stal zakladatelem třech leteckých sil, třech různých nezávislých států.
Stal se pilotem a velitelem Rakousko-Uherského letectva, Jugoslávského královského letectva a letectva Nezávislého státu Chorvatsko. Nezničili ho ani nepřátelé Rakousko-Uherska, fašisté, či komunisté.

Plukovník jezdectva Miroslav Brož

Životopis plukovníka jezdectva Miroslava Brože, ruského legionáře "Starodružiníka" a prvorepublikového důstojníka jezdectva, posledního velitele 2. jezdeckého pluku "Sibiřský".

Podplukovník pěchoty Bohumil Záleský

Muž, jenž jako poslední velel takzvanému "Kornilovu praporu", jinak Československému inženýrskému pluku, jenž vznikl v lednu 1918 na Donu v Dobrovolné armádě generála Kornilova. Muž, jenž se osobně zúčastnil 59 bojových střetů s bolševiky.

Rakúsky cisár Karol I.

Blahoslavený Karel I., celým jménem Karel František Josef Ludvík Hubert Jiří Oto Maria Habsbursko-Lotrinský, z habsbursko-lotrinské dynastie byl v letech 1916–1918 poslední císař rakouský, král český, apoštolský král uherský, markrabě moravský atd.
Hovořil dobře česky. Často a rád pobýval v Čechách. Přestože nebylo vyhověno jeho žádosti o azyl v nově vzniklém Československu, o který žádal, osud a vývoj v Českých zemích mu ležel na srdci a on, na smrt nemocný, „modlil se za český národ“, až do posledních dnů svého nedlouhého života.

Témata


Podkategorie

Přehledy

Babenberkové

Habsburkové

Příslušníci arcidomu habsburského, habsbursko-lotrinského a jednotlivých větví rodu.

Tituly

Přehledy nejvyšších vojenských hodností a úředních titulů a ich držitelů v Rakousko-Uherské monarchii

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

Reklama

Prémiový účet

Prémiový účet

Podpořte náš web a zároveň se zbavte reklam. Použijte prémiový učet!

Zobrazit informace
Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko-ukrajinský konflikt. Aktualizováno průběžně.

Zobrazit článek

Zaregistrujte se

Chcete se nás zeptat, doplnit informace nebo se stát autorem článků a zapojit se do každodenního běhu, případně využít plný potenciál tohoto webu? Je to snadné, zde je odkaz jak na to!
Zobrazit postup

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 11.07.2023 : 93.998,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz / armedconflicts.com neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!