Main Menu
User Menu

Rafael Skylite

SKYLITE (A)Takticko-Technická Data


Výrobce
- společnost Rafael


Obsluha
- 1 operátor


Rozměry
- délka : 1.500 mm
- rozpětí : 1.100 mm
- průměr trupu : 120 mm


Hmotnost
- vypouštěcího kontejneru : 12 kg
- prostředku : 6 kg


Pohon
- pohonná jednotka : elektromotor
- výkon :


Dostup
- 100-300 m


Rychlost
- cestovní / hlídková : 80-125 km/h


Dolet
- operační radius : 5-10 km


Výdrž
- +60 min.Určení
Lehký bezpilotní prostředek Skylite byl vyvinut firmou Rafael. Byl navržen jako průzkumný a sledovací taktický prostředek. Původně se nazýval Skylark, avšak výrobce se rozhodl jméno změnit, aby nedocházelo k záměně se stejnojmenným prostředkem Skylark společnosti Elbit (Silver Arrow).
Jedná se o přenositelný, z přepravního kontejneru vypustitelný průzkumný prostředek. Kompletní obsluhu zajišťují 2 operátoři - jeden nese 3 prostředky Skylite (vypouštěny jsou z přepravního pozdra) a druhý terminál (zajišťuje obsluhu a předává informace nadřazenému stupni).
Mise je pomocí terminálu předem naprogramována a UAV Skylite se poté pohybuje po předem určené trase, avšak i ta může být v průběhu letu změněna.


Popis
Skylite je málý a jednoduchý prostředek. Jedná se o hornoplošník s válcovitým trupem a ocasními plochami ve tvaru písmene X. V zadní části trupu se nachází elektromotor s vrtulkou (tlačné uspořádání). Existuje možnost nahrazení elektromotorku a baterií spalovacím motorkem s výdrží okolo 4-5 hodin. Prostředek se vymršťuje z pouzdra (kontejneru) pomocí malého raketového motorku.
V prosklené přídi se nachází stabilizovaná CCD kamera, poskytující vysoké rozlišovací schopnosti (prostředek je schopný identifikovat ozbrojenou osobu).
Informace, jakož i níže uvedené obrázky byly (jsou) čerpány z internetových stránek - http://www.israeli-weapons.com/ ; http://www.rafael.co.il/ ; http://www.defense-update.com/ ; http://www.defensereview.com/ ; http://www.export.gov.il/ ; http://www.vectorsite.net/ ;
URL : https://www.valka.cz/Rafael-Skylite-t64074#228710Verze : 0
MOD
UAV Skylite (A)
URL : https://www.valka.cz/Rafael-Skylite-t64074#228711Verze : 0
MOD