Main Menu
User Menu

Rafael Skylite B

SKYLITE BTakticko-Technická Data


Výrobce
- společnost Rafael


Obsluha
- 1 operátor


Rozměry
- délka : 2.400 mm
- rozpětí : 1.150 mm
- průměr trupu : 120 mm


Hmotnost
- kompletu : 39 kg
- prostředku : 6 kg (u vylepšené verze 6,5 kg)
- užitečné zatížení : +1,2 kg (u vylepšené verze 1,5 kg)


Pohon
- pohonná jednotka : elektromotor
- výkon :


Dostup
- 100-600 m


Rychlost
- cestovní / hlídková : 70-100 km/h


Dolet
- operační radius : + 10 km (u vylepšené verze až 35 km)


Výdrž
- +90 min. (u vylepšené verze až 180 min.)Určení
Lehký bezpilotní prostředek Skylite B byl vyvinut firmou Rafael. Byl navržen jako pokračovatel průzkumného a sledovacího taktického prostředku Skylite (A). Jedná se o přenosný, z odpalovací rampy vypustitelný průzkumný prostředek, schopný působit tiše a nepozorovaně (stealth). Může působit ve dne i v noci, za deště, avšak do síly větru o max. rychlosti 55 km/h (30 uzlů).
Obsluhu kompletu zajišťují 2 operátoři (stejně jako je tomu u verze A). Ten obsahuje 3 bezpilotní prostředky Skylite B, řídící terminál GCS (Ground Control Station), odpalovací rampu, radiostanici, 2 přepravní vaky a příslušenství. To vše o celkové hmotnosti necelých 40 kilogramů.
Existuje vylepšená verze, která má mírně zlepšené provozní a výkonostní parametry (Skylite B Improvement), jedná se převážně o větší vytrvalost letu a o samotný dolet.


Popis
Skylite B je konstrukšně velmi podobný svému předchůdci UAV Skylite (A). Tedy hornoplošník s válcovitým trupem. Určitým změnám doznala zadní část, kde místo ocasních ploch tvaru X, jsou motýlkovité ocasní plochy. Vrtule s elektromotorkem zůstala v zadní části trupu. Předek byl též přepracován. Místo prosklené přídě zaujala otočná senzorová hlavice. Rozpětí a délka prostředku jsou oproti verzi A zvětšeny. UAV Skylite B vzlétá ze startovací rampy pomocí katapultu. Existují i verze v pouzdře, které je možné umístit na vozidla, plavidla či letadla (popřípadě helikoptéry), které se z pouzdra (kontejneru) vymršťují pomocí malého raketového motorku. Prostředek přistává za pomocí padáku a vaku, který se nafoukve pod senzorovou hlavicí a kryje ji tak před poškozením.
Ve výkyvné, senzorové, stabilizované hlavě (umístěné v čumáku) je umístěna opticko-elektronická soustava pro denní/noční sledování s vysokou rozlišovací schopností.Prostředej je aktivně využíván izraelskými ozbrojenými silami.
Informace, jakož i níže uvedené obrázky byly (jsou) čerpány z internetových stránek - http://www.israeli-weapons.com/ ; http://www.rafael.co.il/ ; http://www.defense-update.com/ ; http://www.defensereview.com/ ; http://www.export.gov.il/ ; http://www.vectorsite.net/ ;
URL : https://www.valka.cz/Rafael-Skylite-B-t64075#228712Verze : 0
MOD
UAV Skylite B
URL : https://www.valka.cz/Rafael-Skylite-B-t64075#228714Verze : 0
MOD