Main Menu
User Menu

Povolžsko-uralský vojenský okruh [1989-1992]

Volga-Urals Military District

Приволжско-Уральский военный округ (ПУрВО)

     
Název:
Name:
Povolžsko-uralský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Приволжско-Уральский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1989
Předchůdce:
Predecessor:
Povolžský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
07.05.1992
Nástupce:
Successor:
Povolžsko-uralský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1989-20.03.1992 Ministerstvo obrany
20.03.1992-07.05.1992 Hlavní velitelství Společných ozbrojených sil SNS
Dislokace:
Deployed:
01.09.1989-21.01.1991 Kujbyšev, ? /
21.01.1991-07.05.1992 Samara, ? /

Velitel:
Commander:
01.09.1989-31.08.1991 Makašov, Aľbert Michailovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
31.08.1991-24.10.1991 Sergejev, Anatolij Ipatovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
24.10.1991-07.05.1992 Sergejev, Anatolij Ipatovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1989-09.06.1991 Dvorničenko, Alexandr Grigorievič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
09.06.1991-DD.05.1992 Majorov, Leonid Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1989-DD.MM.1991 213. motostřelecká divize
01.09.1989-07.05.1992 43. vševojsková armáda
21.06.1991-07.05.1992 15. gardová tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/Povolzsko-uralsky-vojensky-okruh-1989-1992-t58118#515067Verze : 1
MOD