jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
- | Major General Tom G. Rennie | 90% | A | 20% | N | N |
- | MajGen R.F.L. Keller | 90% | A | 90% | A | N |
HQ 3rd Canadian I.D. | velitel? | N | N | N | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
7th Canadian Infantry | Brigadier H. W. Foster | A | A | A | A | A |
The Royal Winnipeg Rifles | Lieutenant Colonel John M. Meldram | 10% | N | 20% | N | N |
A Company | Major F. E. Hodge | 90% | A | 10% | N | N |
B Company | Captain P. E. Gower | A | N | 20% | N | N |
C Company | Major J. M. D. Jones | 10% | N | 10% | N | N |
D Company | Major L. R. Fulton | A | N | 20% | N | N |
The Regina Rifles Regiment | Lieutenant Colonel F. M. Matheson | 90% | A | 20% | N | N |
A Company | Major Duncan Grosch | 10% | N | 10% | N | N |
A Company | Captain Ron Shawcross | 90% | N | 50% | N | N |
B Company | Major F. L. Peters | A | A | 10% | N | N |
C Company | Major C. S. T. Tubb | 10% | N | 20% | N | N |
D Company | Major J. V. Love | 50% | N | 10% | N | N |
D Comany | , Lieutenant H. L. Jones | N | N | N | N | N |
1st Bn Canadian Scottish Regiment | Lieutenant Colonel F. N. Cabeldu | 90% | N | 30% | N | N |
A Company | Major Plows | 20% | N | 20% | N | N |
B Company | Major R. M. Lendrum | 20% | N | 20% | N | N |
C Company | Major D. G. Crofton | 90% | A | 20% | N | N |
D Company | Major Ewan | N | N | N | N | N |
6th Canadian Armoured Regiment (1st Hussars) , 2nd Canadian Armoured Brigade | velitel? | |||||
3rd Btry, 2nd RM Armoured Support Regiment | velitel? | |||||
26th Assault Squadron, 6th Engineer Assault Regiment , 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Division | velitel? | |||||
Det, ‘B’ Squadron, 22nd Dragoons, 30th Armoured Brigade, 79th Armoured Division | velitel? |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
8th Canadian Infantry | Brigadier K. G. Blackader | 90% | A | A | A | N |
The Queen's Own Rifles of Canada | Lieutenant Colonel J. G. Spragge | A | A | 80% | N | A |
A Company | Major H. E. Dalton | 20% | A | 20% | N | N |
B Company | Major C. O. Dalton | A | A | 80% | N | N |
C Company | Major Nickson | 80% | N | 20% | N | N |
D Company | Major Gordon | A | N | 20% | N | N |
The North Shore Regiment | Lieutenant Colonel D. B. Buell | 20% | N | 20% | N | N |
A Company | Major J. A. M. C. Naughton | N | N | N | N | N |
B Company | Major R. B. Forbes | 20% | N | 20% | N | N |
C Company | Major Daughney | A | A | 20% | N | N |
D Company | Major Anderson | 90% | N | 90% | A | N |
Régiment de la Chaudière | Lieutenant Colonel J. E. G. Paul Mathieu | 80% | A | 20% | N | N |
A Company | Major Hugues Lapointe | A | A | 80% | A | N |
B Company | Major J. F. L'Espérance | 10% | N | 10% | N | N |
C Company | Major Georges Sevigny | 10% | N | 10% | N | N |
D Company | Major Gustave Taschereau | 10% | N | 10% | N | N |
10th Canadian Armoured Regime nt (The Fort Garry Horse) | velitel? | |||||
4th Btry, 2nd RM Armoured Support Regiment | velitel? | |||||
80th Assault Squadron, 5th Engineer Assault Regiment , 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Division | velitel? | |||||
Det, ‘B’ Squadron, 22nd Dragoons, 30th Armoured Brigade, 79th Armoured Division | velitel? |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
9th Canadian Infantry | Brigadier D. G. Cunningham | 90% | A | 90% | A | N |
The Highland Light Infantry of Canada | Lieutenant Colonel F. M. Griffiths | 20% | N | 20% | N | N |
A Company | Major Durnward | 30% | N | 30% | N | N |
B Company | Captain Stark | A | A | 40% | N | N |
C Company | Major Hodgins | 20% | N | 20% | N | N |
D Company | Major Anderson | A | N | 90% | A | N |
The Stormont, Dundas & Glengarry Highlanders | Lieutenant Colonel G. H. Christiansen | N | N | N | N | N |
A Company | Major F. L. Fisher | 30% | N | 10% | N | N |
B Company | Major Gemmel | 10% | N | 20% | N | N |
C Company | Captain Milligan | N | N | N | N | N |
The North Nova Scotia Highlanders | Lieutenant Colonel CharlesPetch | 20% | A | 20% | N | N |
A Company | Major Léon Rhodenizer | 20% | A | 20% | N | N |
C Company | Major Learment | 20% | A | 20% | N | N |
The Cameron Highlanders of Ottawa | Lieutenant Colonel P. C. Klaehn | A | A | A | A | N |
27th Canadian Armoured Regiment (The Sherbrooke Fusiliers Regiment) , 2nd Canadian Armoured Brigade | velitel? | |||||
62nd Anti-Tank Regt, RCA (245th, 248th Bt rys) | velitel? |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
17th Duke of York’s Royal Ca nadian Hussars (Mech Recon Bn) | velitel? |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Royal Canadian Artillery (RCA) | Brigadier P. A. S. Todd | 90% | A | 90% | A | N |
12th Canadian Field Regiment RCA | Lieutenant Colonel Webb | 20% | N | 20% | N | N |
13th Canadian Field Regiment RCA | Lieutenant Colonel F. de P. T. Clifford | 10% | N | 20% | N | N |
14th Canadian Field Regiment RCA | Lieutenant Colonel H. S. Griffin | 20% | N | 20% | N | N |
19th Canadian Field Regiment RCA | Lieutenant Colonel R. G. Clarke | 50% | N | 20% | N | N |
32nd Btry, 4th Canadian LAA Regiment, RCA | velitel? | |||||
3rd Anti-Tank Regiment | Lieutenant Colonel J.P. Phin | 10% | N | 10% | N | N |
4th Cdn Light Anti-Aircraft Regiment RCA | Lieutenant Colonel C. E. Woodrow | 30% | N | 20% | N | N |
114th Light Anti-Aircraft Regiment | velitel? | N | N | N | N | N |
321st Battery, 93rd LAA Regt | velitel? | |||||
93rd Light Anti-Aircraft Regiment | velitel? | N | N | N | N | N |
HQ 80th AA Brigade | velitel? | |||||
218th & 220th Btrys of 73rd LAA Regt, (2) Tps of 474th Searchlight Btry, 155 AA Ops Room, 160 AA Ops Room, ‘A’ Flt 652 Air OP Sqdn |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Royal Canadian Engineers | ||||||
5th Canadian Field Company RCE | mjr. Frank Alexander McTavish | 90% | N | 50% | A | N |
6th Canadian Field Company RCE | Major Murphy | N | N | N | N | |
16th Canadian Field Company RCE | Major Hamilton, Vasey Courthope | 10% | N | 10% | N | N |
18th Canadian Field Company RCE | velitel? | N | N | N | N | N |
262nd Field Company | velitel? |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Royal Engineers | ||||||
72nd Field Company RE | velitel? | N | N | N | N | N |
85th Field Company RE | Captain Grey | N | N | N | N | N |
262nd Field Company RE | velitel? | N | N | N | N | N |
26th Assault Squadron RE | Major A. E. Younger | 90% | A | 90% | A | N |
80th Assault Squadron RE | Major Wiltshire | N | N | N | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Division Troops: HQ, Div Sig | ||||||
14th Field Ambulance | ||||||
22nd Field Ambulance | ||||||
23rd Fiedl Ambulance | ||||||
RCAMC |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
2nd Canadian Armoured Brigade HQ | Brig R.A. Wyman | 20% | A | 50% | N | N |
2nd RM Armoured Support Regiment | velitel? | |||||
‘C’ Squadron, Inns of Court Regiment RAC | velitel? |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
4th Special Service Brigade (-2 Bn) | Brig B.W. Leicester | 20% | N | 20% | N | N |
46 Royal Marine Commando | LtCol C.R. Hardy | 50% | N | 80% | A | N |
48 Royal Marine Commando | Lieutenant Colonel J. L. Moulton | A | A | 80% | A | N |
Troop RM Engineer Commando | velitel? | |||||
(3) Troops RM 5th Independent Armoured Support Battery, Brigade Signal Troop, Light Aid Det Type A | ||||||
[41st RM Commando detached to 3rd Infantry Division] | LtCol E. C. E. Palmer | 20% | N | 20% | N | N |
- | LtCol T.M. Gray | 20% | N | 20% | N | N |
[47th RM Commando detached to 50th Infantry Division] | LtCol C.F. Phillips | 10% | N | 10% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
- | Maj. Gen. D.A.H. Graham | 90% | A | 30% | A | N |
69th Infantry Brigade | Brig F.Y.C. Knox | 40% | N | 30% | N | N |
5th Bn, The East Yorkshire Regiment (Duke of York’s Own) | LtCol G.W. White | 10% | A | 10% | N | N |
- | Brig. B.B. Walton | 20% | N | 20% | N | N |
6th Bn, The Green Howards (Alexandra, Prince ss of Wales’s) | LtCol R.H.W.S. Hastings | 40% | N | 20% | N | N |
7th Bn, The Green Howards (Alexandra, Pr incess of Wales’s) | LtCol P.H. Richardson | 90% | A | 90% | A | N |
REME Workshops | Maj S. F. Coaten | 20% | N | 20% | N | N |
RAOC Workshops | Capt W. Kikrkby | 10% | N | 10% | N | N |
233rd Field Coy RE | Maj J.R. Cave-Brown | 20% | N | 20% | N | N |
149th Field Ambulance RAMC | LtCol S.R. Trick | 20% | N | 20% | N | N |
4th / 7th Royal Dragoon Guards , 8th Armoured Brigade, XXX Corps | Lt Col. Rodney (Geoffrey?) Byron | N | N | N | N | N |
Btry, 1st RM Armoured Support Regiment | velitel? | |||||
81st Assault Squadron, 5th Engineer Assault Regiment, 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Division | velitel? | |||||
‘C’ Squadron, 2nd County of London Yeomanry (Westminster Dra goons), 30th Armoured Brigade, 79th Armoured Division | velitel? |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
151st Infantry Brigade | Brig R.H. Senior | 40% | A | 70% | A | N |
- | LtCol R.P Lidwell | 20% | A | 20% | N | N |
- | Brig B.B. Walton | 20% | N | 20% | N | N |
- | Brig D.S. Gordon | 80% | A | 80% | A | N |
6th Bn, The Durham Light Infantry | LtCol A.E. Green | 20% | N | 20% | N | N |
- | Maj G.L. Wood | 20% | N | 20% | N | N |
8th Bn, The Durham Light Infantry | LtCol R.P Lidwell | 20% | A | 20% | N | N |
9th Bn, The Durham Light Infantry | LtCol H.R. Woods | 90% | A | 90% | A | N |
REME Workshops | Maj C. Whitehead | N | N | N | N | N |
RAOC Workshops | Capt H.L. Smith | N | N | N | N | N |
295th Field Coy RE | Maj C.W. Wood | 10% | N | 10% | N | N |
186th Field Ambulance RAMC | LtCol C.W. ARNOT | 20% | A | 20% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
231st Infantry Brigade | Brig Sir A.B.G. Stanier | 90% | A | 90% | A | N |
2nd Bn, The Devonshire Regiment | LtCol C.A.R. Nevill | 90% | N | 90% | N | N |
A company | Major Frank Sadlier | N | N | N | N | N |
B company | Major Mike Howard | |||||
C company | Major Hugh Victor Duke | 10% | A | 10% | N | N |
D company | Major John Parlby | 10% | N | 10% | N | N |
1st Bn, The Hampshire Regiment | LtCol H.D.N. Smith | 20% | N | 20% | N | N |
1st Bn, The Dorsetshire Regiment | LtCol E.H.M. Norie | 20% | N | 20% | N | N |
REME Workshops | Maj T.J.A. Hunter | N | N | N | N | N |
RAOC Workshops | Capt P.A.W. Turner | N | N | N | N | N |
505th Field Coy RE | Maj C.A.O.B. Compton | 20% | N | 20% | N | N |
200th Field Ambulance RAMC | LtCol W.A. Robinson | 50% | N | 50% | N | N |
The Nottinghamshire Yeoma ndry (Sherwood Rangers) , 8th Armoured Brigade, XXX Corps | Lt Col. John D'A. Anderson | 80% | A | 80% | N | N |
Hq Squadron | Major Roger Sutton-Nelthrope | 10% | N | 10% | N | N |
A Squadron | Major S. D. Christopherson | 10% | N | 10% | N | N |
B Squadron | Major Michael Gold | |||||
C Squadron | Major Stephen Mitchel | |||||
Recce Troop | Captain Patrick McCraith | |||||
Btry, 1st RM Armoured Support Regiment | velitel? | |||||
82nd Assault Squadron, 5th Engineer Assault Regiment, 1st Assault Brigad e RE, 79th Armoured Division | velitel? | |||||
‘B’ Squadron, 2nd County of London Yeomanry (Westminster Dra goons), 30th Armoured Brigade, 79th Armoured Division | velitel? | |||||
2nd Bn, The Cheshire Regiment (MG Bn) | LtCol S.V. Keeling | 20% | N | 20% | N | N |
61st Reconnaissance Regiment RAC | lt. col. W.M. Mount | 20% | N | 20% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Royal Artillery | CRA Brig C.H. Norton | 40% | N | 80% | N | N |
74th Field Regiment RA | LtCol H.W.W. Harris | 10% | N | 10% | N | N |
86th Field Regiment RA (341st, 342nd, 462nd Btrys) (SP) | LtCol G.D. Fanshawe | 20% | N | 50% | N | N |
90th Field Regiment RA (357th, 358th, 465th Btrys) (SP) | LtCol I.G.S. Hardie | 20% | N | 30% | N | N |
124th Field Regiment RA | LtCol P.H. Gough | 20% | N | 20% | N | N |
147th Field Regiment RA (413th, 431st, 511th Btrys) (SP) | LtCol R.A. Phayre | A | N | 50% | N | N |
102nd Anti-Tank Regiment (99th, 107th, 288th, 289th Bt rys) | LtCol A.K. Matthews | 20% | N | 20% | N | N |
25th LAA Regiment (82 Btry) | LtCol G.G.O. Lyons | 20% | N | 20% | N | N |
73rd Anti-Tank Regiment (198th, 234th Btrys) | velitel? | |||||
320th Btry, 93rd LAA Regiment | velitel? | |||||
HQ 120th LAA Regiment (394th, 395th Btrys) | velitel? | |||||
HQ 113th HAA Regiment (152nd AA Ops Room), Tp 356t h Searchlight Btry, Flt 662, Air OP Squadron | velitel? |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Royal Engineers | CRE LtCol R.L. Willott | 10% | N | 20% | N | N |
235th Field Park Coy | Maj I.L Smith | N | N | N | N | N |
15th Bridging Platoon | Lt G. Sumner | 10% | N | 10% | N | N |
73rd Field Coy | velitel? | |||||
280th Field Coy | velitel? |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Division HQ | ||||||
Provost Coy, GHQ Liaison | velitel? | |||||
RCS 50th Division Signals | LtCol G.B. Stevenson | 10% | N | 10% | N | N |
REME | LtCol E.H. Rundle | 10% | N | 10% | N | N |
RAOC 50th Division Ordnance Field Park | Maj D.C.H. Merrill | 10% | N | 10% | N | N |
RASC | LtCol G.W. Fenton | 10% | N | 20% | N | N |
346th Company | Maj A.B. Belcher | 10% | N | 10% | N | N |
508th Company | Maj V.H.J. Carpenter | A | A | A | A | N |
522nd Company | Maj H.S. Butterworth | 20% | N | 20% | N | N |
524th Company | Maj L. Carrick | 10% | N | 10% | N | N |
RAMC | velitel? | |||||
22nd Field Hygiene Section | Maj R.W. Elliott20% | N | 20% | N | N | N |
47th Field Dressing Station | Maj H.S.H. Gilmer | 10% | N | 10% | N | N |
48th Field Dressing Station | Maj J.M.C. Almond | N | N | N | N | |
203rd and 168th Field Ambulance RAMC | velitel? | |||||
HQ, 1st RM Armoured Support Regiment | velitel? |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
47th RM Commando, 4th Special Service Brigade | LtCol C.F. Phillips | 10% | N | 10% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
8th Armoured Brigade, XXX Corps | Brig H.F.S. Cracroft | 50% | N | 20% | N | N |
24th Lancers | Lt Col. W.A.C. Anderson | 10% | N | 20% | N | N |
12th Bn, The King’s Royal Rifle Corps | velitel? | |||||
8th Armoured Brigade Workshops R.E.M.E | Major R.A. Arbuckle | |||||
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
56th Infantry Brigade, 21st Army Group | Brig E.C. Pepper | A | N | 90% | N | N |
2nd Bn, The South Wales Borderers | LtCol R.W. Craddock | 90% | A | 90% | A | N |
2nd Bn, The Gloucestershire Regiment | LtCol D.W. Biddle | 10% | N | 10% | N | N |
2nd Bn, The Essex Regiment | LtCol J.F. Higson | 10% | N | 20% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
- | MajGen Thomas G. RENNIE | 80% | A | 50% | A | N |
- | Brig E.E.E. CASS | 50% | A | 50% | N | N |
- | MajGen L.G. WHISTLER | 50% | A | A | A | N |
8th Infantry Brigade | Brig E.E.E. CASS | 50% | A | 50% | N | N |
- | LtCol M.A. FOSTER | |||||
1st Bn, The Suffolk Regiment | LtCol R.E. GOODWIN | 80% | N | A | A | N |
A Company | Captain Ryley | 10% | N | 10% | N | N |
B Company | Major Mac Caffrey | |||||
C Company | Major Charles Boycott | 10% | A | 10% | N | N |
2nd Bn, East Yorkshire Regiment | LtCol C.F. HUTCHINSON | 10% | N | 20% | N | N |
- | LtCol DICKSON | |||||
A Company | Major C.K. King | 10% | N | 10% | N | N |
B Company | Major Barber | A | A | A | N | N |
1st Bn, South Lancashire Regiment (Prin ce of Wales Volunteers) | LtCol J.E.S. STONE | 50% | N | 20% | N | N |
- | LtCol R.P.H. BURBURY | 10% | N | 10% | N | N |
- | LtCol G.A. BOLSTER | 20% | N | 20% | N | N |
A Company | Major Harward | 10% | N | 10% | N | N |
- | Lieutenant R. W. Pierce | |||||
B Company | Major Harrison | 80% | A | 20% | N | N |
- | Lieutenant Bell-Walker | 80% | N | 20% | N | N |
C Company | E. Johnson | 20% | N | 20% | N | N |
D Company | J. Egglinton | 10% | N | 10% | N | N |
77th Assault Squadron, 5th Engineer Assault Regiment , 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Division | ||||||
79th Assault Squadron, 5th Engineer Assault Regiment , 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Division | ||||||
‘A’ Squadron, 2nd County of London Yeomanry (Westminster Dra goons), 30th Armoured Brigade, 79th Armoured Division |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
9th Infantry Brigade | Brig J.C. CUNNINGHAM | 10% | N | 20% | N | N |
- | Brig A. Dennis G. ORR | 20% | N | 20% | N | N |
2nd Bn, Lincolnshire Regiment | LtCol Christopher E. WELBY-EVERARD | 50% | N | 50% | N | N |
1st Bn, The King’s Own Scottish Borderers | LtCol G.D. RENNY | 50% | N | 50% | N | N |
- | LtCol J.F.M MacDONALD | 50% | N | 50% | N | N |
- | LtCol W.F.R. TURNER | 50% | N | 50% | N | N |
2nd Bn, The Royal Ulster Rifles | LtCol Ian C.H. HARRIS | A | N | 90% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
185th Infantry Brigade | Brig K. Pearce SMITH | |||||
- | Brig Eric L. BOLS | A | A | 90% | A | N |
2nd Bn, The Royal Warwickshire Regiment | LtCol H.O.HERDON | 20% | N | 20% | N | N |
- | Maj R.E. KREYER | 10% | N | 10% | N | N |
- | LtCol D.L.A. GIBBS | 20% | N | 20% | N | N |
1st Bn, The Royal Norfolk Regiment | LtCol R. Hugh BELLAMY | 50% | A | 50% | A | N |
B Company | Major Eric Cooper-Key | 80% | A | 50% | 50% | N |
D Company | Major Papillon | |||||
2nd Bn, King’s Shropshire Light Infantry | LtCol F.J. “Jack″ MAURICE | 50% | A | 50% | A | N |
- | LtCol C.G. MILLETT | 20% | N | 20% | N | N |
HQ Company | Captain C. Brooke-Smith | A | A | 50% | N | N |
Support Company | Captain T. H. Read | 20% | N | 20% | N | N |
W Company | Major A. F. Slatter | 20% | N | 20% | N | N |
X Company | Major G. M. Thornycroft | 10% | N | 20% | N | N |
Y Company | Major P. C. Steel | 20% | N | 20% | N | N |
Z Company | Major P. H. Wheelock | 20% | N | 20% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Royal Artillery | CRA Brig G.G. MEARS | 20% | N | A | N | N |
7th Field Regiment, RA (9th, 16th, 17/43rd Btrys) | LtCol N.P.H. TAPP | 90% | N | 90% | N | N |
33rd Field Regiment, RA (101st, 109th, 113/11 4th Btrys) | LtCol Thomas HUSSEY | 20% | N | 20% | N | N |
- | LtCol E.S. LINDSAY | A | N | 90% | N | N |
76th Field Regiment, RA (302nd, 303rd, 454th Btrys) | LtCol M.A. FOSTER | 20% | N | 20% | N | N |
20th Anti-Tank Regiment (41st, 45th, 67th, 101st Btrys) | LtCol G.B. THATCHER | 10% | N | 20% | N | N |
92nd LAA Regiment | LtCol H.C. BAZELEY | 10% | N | 20% | N | N |
317th Btry, 92nd LAA Regiment |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Royal Engineers | CRE LtCol T. EVILL | |||||
15th Field Park Company | Major H.C. Dykes | 10% | N | 20% | N | N |
17th Field Company | Major Willison | 90% | A | 90% | A | N |
246th Field Company | Major R.M.S. Maude | 10% | N | 20% | N | N |
253rd Field Company | Major J.P. Asher | 10% | N | 20% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
3rd Reconnaissance Regiment RAC (8th Northumberland Fusiliers) | LtCol Hugh H. MERRIMAN | 10% | A | 20% | A | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
2nd Battalion, The Middlesex Regiment MG Bn | LtCol G.P.L. WESTON | 50% | N | 50% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Divisional R.A.S.C | ||||||
23rd Company | ||||||
47th Company | ||||||
48th Company | ||||||
172nd Divisional Company |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Divisional R.E.M.E | ||||||
8th Infantry Brigade Workshop | ||||||
9th Infantry Brigade Workshop | ||||||
185th Infantry Brigade Workshop | ||||||
22nd Dragoons | ||||||
5th Assault Rgt RE | Lt Col. A.D.B. Cocks | 20% | N | 20% | N | N |
629th Field Squadron | ||||||
5th Armoured Inf. Co | Major Freeman |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Division HQ | ||||||
RCS 3rd Division Signals | ||||||
3rd Division Provost Company | ||||||
RAOC | ||||||
RAMC | ||||||
8th Field Ambulance | ||||||
9th Field Ambulance | LtCol G.E. WOOD | 10% | N | 10% | N | N |
223rd Field Ambulance | LtCol J.A.D. JOHNSON |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
27th Armoured Brigade, Second Army | Brig G.E. PRIOR-PALMER | 90% | N | A | A | N |
The Staffordshire Yeomanry | Lt Col. J.A. Eadie | 10% | N | 20% | N | N |
A Squadron | Major M. A. Spencer-Nairn | 50% | N | 20% | A | N |
B Squadron | Major G. J. W. Turner | 10% | N | 10% | N | N |
C Squadron | Major P. B. Griffin | 10% | N | 10% | N | N |
13/18th Royal Hussars (QMO) | Lt Col. Harrap | 10% | N | 10% | N | N |
1st Bn, East Riding Yeomanry | ||||||
A Squadron, 22nd Dragoons, 30th Armoured Brigade, 79th Armoured Division | ||||||
77th Squadron, 5th Assault Regiment, 1st Assault Brigade RE, 79th Armoured Division | LtCol COOKS | 20% | N | 20% | N | N |
C Squadron, 22nd Dragoons, 30th Armoured Br igade, 79th Armoured Division | ||||||
79th Squadron, 5th Assault Regiment, 1st Assa ult Brigade RE, 79th Armoured Division |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
1st Special Service Brigade | Brig The Lord LOVAT | A | A | A | 50% | N |
3rd Commando | LtCol Peter YOUNG | A | A | A | A | N |
4th Commando | LtCol Robert DAWSON | 20% | A | 20% | N | N |
6th Commando | LtCol Derek MILLS-ROBERTS | 90% | A | 80% | A | N |
45th RM Commando | LtCol N. Charles RIES | 90% | N | 20% | N | N |
10th (Inter-Allied) French Commando | Commandant Philippe KEIFFER | A | A | 20% | A | N |
41st RM Commando, 4th Special Service Brigade | LtCol E. PALMER | 20% | N | 20% | N | N |
LtCol T.M. GRAY | 20% | N | 20% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
4th Special Service Brigade | Brigadier B.W. Leicester | 20% | N | 20% | N | N |
N°41 Royal Marine Commando | Lt Col. T.M. Gray | 20% | N | 20% | N | N |
N°46 Royal Marine Commando | Lt Col. Campbell R. Hardy | 50% | N | 80% | A | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
5th Beach Group | ||||||
5th Battalion Kings Rgt | Lt Col. Broad | |||||
Major P. C. Wintreton | 90% | N | 20% | N | N | |
Major G. D. Wreford-Browne | 10% | N | 10% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Major-General Richard N. Gale | A | A | A | A | N | |
Assitant Commanding | Captain Tom Haughton | |||||
Chief of Staff | Lt. Colonel Shamus Hickie | 10% | N | 40% | N | N |
GSO-1 (Operations) | Lieutenant-Colonel Bobby Bray | A | A | A | N | N |
GSO-1 (Air) | Lieutenant-Colonel Bill Bradish | 10% | N | 10% | N | N |
GSO-2 (Operatons) | Major David Baird | |||||
GSO-3 (Operations) | Captain M. R. Spurling | |||||
GSO-3 (Air) | Captain Nick Pratt | |||||
GSO-2 (Intelligence) | Major Gerry Lacoste | 10% | A | 20% | N | N |
GSO-3 (Intelligence) | Captain John Max | A | A | 20% | N | N |
GSO-3 (CW) | Captain W. D. Burton | 10% | N | 10% | N | N |
Assistant Adjutant and Quartermaster-General | Lieutenant-Colonel Shamus Hickie | 10% | N | 40% | N | N |
Deputy Assistant Adjutant General | Major H. J. Darlington | 10% | N | 10% | N | N |
Deputy Assistant Quartermaster-General | Major E. J. O'B. Crocker | 10% | N | 10% | N | N |
Assistant Director Medical Services | Lieutenant-Colonel Malcolm MacEwan | 90% | A | 90% | A | N |
Assistant Director Ordnance Services | Lieutenant-Colonel John Fielding | |||||
Commander Royal Artillery | Lieutenant-Colonel Jack Norris | 20% | N | 20% | N | N |
Commander Royal Engineers | Lieutenant-Colonel Frank Lowman | 20% | A | 50% | N | N |
Lieutenant-Colonel J. R. C. Hamilton | 50% | N | 50% | N | N | |
Commander Royal Army Service Corps | Lieutenant-Colonel J. L. Watson | 10% | N | 10% | N | N |
Commander Royal Electrical and Mechanical Engineers | Lieutenant-Colonel Raymond Vernon Powditch | 10% | N | 20% | N | N |
Defence Platoon | Captain P. J. A. Shelley | |||||
Company HQ | Captain J. Stack | |||||
6 A/B Division Provost Co | Captain Irwin | |||||
Royal Army Chaplains | Lt. Colonel J.C. Hales | |||||
Civil Affairs | Major F. Adams | |||||
Intelligence Corps | Captain Freddie Scholes | |||||
- | Captain V.L. Clarke | |||||
317th Field Security Section | Captain Donaldson-London | |||||
- | Captain F.G. Mc Millan |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
Glider Pilot Regiment | Brigadier George Chatterton | 90% | N | 90% | A | N |
1st Wing | Lt. Colonel Ian Murray | |||||
2nd Wing | Lt. Colonel John Place |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
3rd Parachute Brigade | Brigadier James Hill | A | A | A | A | N |
Brigade Major | Major Bill Collingwood | A | A | 30% | N | N |
Deputy Assistant Adjutant and Quartermaster General | Major Andrew Alec Kyrle Pope | A | A | A | A | N |
Intelligence Officer | Captain Anthony Thornton Wilkinson | A | N | 20% | N | N |
Liaison Officer | Lieutenant D. J. Kippin | A | A | 50% | N | N |
Signals Officer J Section No. 2 Signals Co. | Captain J. A. Wilkes | 10% | N | 10% | N | N |
Second In Command | D.W.A. Smith | 10% | N | 10% | N | N |
Medical Officer | Captain W. E. Church | |||||
Provost | Lieutenant S. Gyton | |||||
Chaplain | Captain/Reverend J. McVeigh | 10% | N | 10% | N | N |
Brigade Ordnance Warrant Officer | W. O. Daggett | |||||
- | Sergeant Mitchell |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
22nd Independant Para Company | Major Francis Gordon Lennox-Boyd | 90% | A | 20% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
8th (Midland Counties) Parachute Battalion | Lieutenant-Colonel Alastair Pearson | A | A | A | A | N |
Second-in-Command | Major J. W. B. Marshall | 80% | N | 20% | N | N |
Adjutant | Captain A. J. Bookless | 20% | N | 20% | N | N |
Acting Adjutant | Lieutenant John Kay England | 90% | A | 90% | A | N |
Intelligence Officer | Lieutenant R. A. Casares | 20% | N | 20% | N | N |
Brigade Liaison Officer | Lieutenant E. G. Wells | |||||
Medical Officer | Captain R. S. Holtan | A | A | 80% | N | N |
Chaplain | Captain/Reverend G. A. Kay | A | N | 20% | 90% | N |
Regimental Sergeant Major | RSM A. G. Parsons | |||||
Headquarters / Support Company | Major G. Payne | |||||
Administration Officer | Captain C. E. Greenwood | 20% | N | 20% | N | N |
Signals Platoon | Lieutenant C. A. Cramp | |||||
Anti-Tank Platoon | Lieutenant L. M. McLaine-Cross | |||||
Medium Machine Gun Platoon | Lieutenant D. C. Scaife | 10% | N | 20% | N | N |
Mortar Platoon | Lieutenant R. C. Thompson | |||||
Company Sergeant Major | CSM I. Hutchinson | |||||
A Company | Major S. Terrell | |||||
Second-in-Command | Captain C. J. V. Shoppee | 20% | N | 20% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM F. Cooke | |||||
No.1 Platoon | Lieutenant G. R. Whitely | |||||
No.2 Platoon | Lieutenant I. E. Nicholls | 20% | N | 20% | N | N |
No.3 Platoon | Lieutenant Richard Fry | 10% | A | 20% | N | N |
Attached Officer | Lieutenant B. G. Luxton | 10% | N | 10% | N | N |
B Company | Major A. J. Wilson | |||||
Second-in-Command | Captain D. B. Kelland | 20% | N | 20% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM L. Jones | |||||
No.4 Platoon | Lieutenant C. Connelly | |||||
No.5 Platoon | Lieutenant B. Ridings | 50% | A | 50% | A | N |
No.6 Platoon | Lieutenant P. Durrance | |||||
C Company | Major G. Hewetson | 20% | A | 20% | N | N |
Second-in-Command | Captain H. McCartney | |||||
Company Sergeant Major | CSM W. Burns | |||||
No.7 Platoon | Lieutenant R. G. Ellen | 50% | A | 50% | 50% | N |
No.8 Platoon | Lieutenant J. Cooper | |||||
No.9 Platoon | Lieutenant Colin William Brown | 10% | N | 10% | N | N |
Seaborne Echelon | Lieutenant Thomas Ellemore Miller | 10% | N | 10% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
9th (Home Counties) Parachute Battalion | Lieutenant-Colonel Terance Otway | 90% | A | 90% | A | N |
- | Lt. Colonel Napier Crokenden | 90% | A | 90% | A | N |
Second-in-Command | Major Eddie Charlton | |||||
Adjutant | Captain Havelock Hudson | 10% | N | 10% | N | N |
Brigade Liaision Officer | Lieutenant Douglas Martin | |||||
Medical Officer | Captain Harold Watts | |||||
Chaplain | Captain/Reverend John Gwinnett | 50% | A | 20% | N | N |
Attached War Artist | Captain Albert Richards | A | N | 50% | N | N |
Regimental Sergeant Major | RSM Bill Cunningham | 90% | N | 50% | A | N |
Headquarters Company | Major George Smith | 10% | N | 20% | N | N |
Motor Transport Officer | Lieutenant Jimmy Loring | |||||
Pioneer Platoon | Lieutenant Tom Halliburton | 50% | A | 50% | N | N |
Medium Machine Gun Platoon | Lieutenant Dennis Slade | 10% | N | 20% | N | N |
Mortar Platoon | Lieutenant George Peters | |||||
Army Physical Training Corps | CSM George David Miller | 10% | N | 20% | N | N |
Army Physical Training Corps | CSM Bill Harrold | |||||
A Company | Major Allen Parry | 20% | A | 20% | N | N |
Second-in-Command | Captain Robert Gordon-Brown | 20% | A | 20% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM Jack Harries | |||||
No.1 Platoon | Lieutenant Douglas Catlin | A | A | 50% | N | N |
No.2 Platoon | Lieutenant Hugh Pond | 20% | N | 20% | N | N |
No.3 Platoon | Lieutenant Hugh Smythe | |||||
B Company | Major Harold Bestley | |||||
Second-in-Command | Captain The Honourable Paul Greenway | 10% | A | 10% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM Wally Beckwith | |||||
No.4 Platoon | Lieutenant Brian Browne | 20% | N | 20% | N | N |
No.5 Platoon | Lieutenant Murray Christie | |||||
No.6 Platoon | Lieutenant Mike Dowling | |||||
C Company | Major Ian Dyer | 10% | N | 20% | N | N |
Second-in-Command | Captain Robbie Robinson | |||||
Company Sergeant Major | CSM Barney Ross | |||||
No.12 Platoon | Lieutenant Alan Jefferson | |||||
No.13 Platoon | Lieutenant Gordon Parfitt | 90% | N | 20% | N | N |
No.14 Platoon | Lieutenant Jock Lepper | 20% | N | 10% | N | N |
R Company (based in the UK) | Captain F. Tavenor | |||||
Quartermaster | Captain A. Chilton |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
1st Canadian Parachute Battalion | Lieutenant-Colonel George Bradbrooke | 20% | A | 20% | N | N |
Second-in-Command | Major J. A. Nicklin | A | A | 80% | A | N |
Adjutant | Captain D. W. W. Mascal (Seaborne Echelon) | |||||
Assistant Adjutant | Lieutenant J. M. Girvan | |||||
Intelligence Officer | Lieutenant R. D. H. Weathersbee | |||||
Liaison Officer | Lieutenant I. C. Wilson | |||||
Medical Officer | Captain C. N. Brebner | |||||
Chaplain | Captain/Reverend G. A. Harris | A | A | 20% | N | N |
Regimental Sergeant Major | RSM W. J. Clark | |||||
Headquarters Company | Major E. T. Munro | |||||
Second-in-Command | Captain H. B. Armstrong | |||||
Quartermaster | Captain E. R. Friel | 10% | N | 10% | N | N |
Signals Platoon | Lieutenant J. A. Simpson | |||||
Anti-Tank Platoon | Lieutenant W. R. Croxford | |||||
Medium Machine Gun Platoon | Lieutenant R. C. Hilborn | 20% | N | 20% | N | N |
Mortar Platoon | Lieutenant M. Cote | |||||
- | Captain E. Besteck (Seaborne Echelon) | 10% | N | 10% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM L. B. Hall | |||||
A Company | Major D. J. Wilkins | 10% | N | 10% | N | N |
Second-in-Command | Captain D. S. MacLean | |||||
Company Sergeant Major | CSM G. W. Embree | |||||
No.1 Platoon | Lieutenant R. E. Harrison | |||||
No.2 Platoon | Lieutenant R. J. Mitchell | |||||
No.3 Platoon | Lieutenant John Anthony Clancy | A | A | 90% | N | N |
B Company | Major C. E. Fuller | |||||
Second-in-Command | Captain Peter Griffin | 20% | N | 20% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM W. I. Blair | |||||
No.4 Platoon | Lieutenant J. P. Rousseau | A | A | 80% | N | N |
No.5 Platoon | Lieutenant N. Toseland | |||||
No.6 Platoon | Lieutenant K. J. Arril | 10% | N | 80% | A | N |
C Company | Major Murray McLeod | 20% | N | 10% | N | N |
Second-in-Command | Captain John Hanson | 10% | N | 10% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM R. F. Johnson | |||||
No.? Platoon | Lieutenant J. R. Madden | |||||
No.? Platoon | Lieutenant L. H. Adams | |||||
No.? Platoon | Lieutenant H. M. Walker | |||||
No.? Platoon | Lieutenant S. McGowan |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
3rd Airlanding Anti-Tank Battery, RA | Major Nick Cranmer | |||||
Second-in-Command | Captain J. E. Jordan | |||||
Battery Captain | Captain J. Woodrow | |||||
Liaison Officer | Lieutenant B. W. Salt | |||||
A Troop | Lieutenant J. E. Maddocks | |||||
B Troop | Lieutenant I. W. Hall | |||||
C Troop | Lieutenant C. F. Hart | |||||
D Troop | Lieutenant J. A. Hunter |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
3rd Parachute Squadron, RE | Major Tim Roseveare | 10% | A | 20% | N | N |
Second-in-Command | Captain Allen Jack | |||||
Intelligence Officer | Lieutenant Williams | |||||
Squadron Sergeant Major | CSM R. Barr | |||||
No.1 Troop | Captain Freddy Fox | |||||
Section Commander | Lieutenant D.A. Breese | |||||
Section Commander | Lieutenant A. Wade | |||||
Section Commander | Lieutenant A. Forster | |||||
Section Commander | Lieutenant A. Lack | |||||
No.2 Troop | Captain Tim Juckes | 20% | N | 20% | N | N |
Section Commander | Lieutenant R.R. Beaumont | A | N | 30% | N | N |
6th Section Commander | Lieutenant John Shave | 10% | N | 20% | N | N |
Section Commander | Lieutenant Nash | |||||
Section Commander | Lieutenant E.V. Knox? | |||||
No.3 Troop | Captain Geoff Smith | |||||
9 Section | Lieutenant T.D.V. Marsh | |||||
10 Section | Lieutenant J.L. Inman | |||||
11 Section | Lieutenant B.H. Holloway | |||||
12 Section | Lieutenant Baillie |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
224th Parachute Field Ambulance, RAMC | Lieutenant-Colonel D. H. Thompson | 10% | A | 20% | N | N |
Second-in-Command | Captain J.H.G. Wilson (20th August -) | |||||
No.1 Section (attached 1st Canadian Parachute Battalion, 6th June) | Captain D. H. Nelson | 80% | A | 20% | N | N |
No.2 Section (attached 8th Parachute Battalion, 6th June) | Lieutenant R. M. Marquis | |||||
No.3 Section (attached 9th Parachute Battalion, 6th June) | Captain I. F. B. Johnston |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
5th Parachute Brigade | Brigadier Nigel Poett | A | A | A | A | N |
Brigade Major | Major John Barker | |||||
Deputy Assistant Adjutant & Quartermaster General | Major E.S. "Ted" Lough | 20% | N | 20% | N | N |
Intelligence Officer | Captain M. Dolden | |||||
Staff Captain | Captain W. F. E. Bennett | 10% | N | 10% | N | N |
Medical Officer | Lieutenant D. R. Urquhart | 20% | N | 20% | N | N |
K Section, No.2 Signals Co. | Captain G.T. Radmore | 20% | N | 20% | N | N |
Second-in-Command | Lieutenant G. Royle | 20% | N | 10% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
7th (Light Infantry) Parachute Battalion | Lieutenant-Colonel Geoffrey Pine-Coffin | A | A | A | N | N |
Second-in-Command | Major Steel-Baume | |||||
Adjutant | Captain W. S. Coppin | |||||
Acting Adjutant | Lieutenant Richard Todd | A | A | 80% | N | N |
Intelligence Officer | Lieutenant Herbert Horatio Mills | 20% | N | 20% | N | N |
Liaison Officer | Lieutenant I. G. MacDonald | |||||
Quartermaster | Captain R. P. H. Fortnum | 20% | N | 20% | N | N |
Medical Officer | Captain A. Young | |||||
Chaplain | Captain/Reverend G. Parry | A | N | A | N | N |
Regimental Sergeant Major | RSM George Johnson | 10% | N | 20% | N | N |
Headquarters Company | Major Tullis | |||||
Second-in-Command | Captain J. D. Went | 10% | N | 20% | N | N |
Signals Platoon | Lieutenant S. T. Theobald | 10% | N | 20% | N | N |
Anti-Tank Platoon | Lieutenant F. J. H. Rogers | 10% | N | 20% | N | N |
Medium Machine Gun Platoon | Lieutenant M. R. "Garth" Hill | |||||
Mortar Platoon | Lieutenant N. M. Archdale | 10% | N | 20% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM J. E. P. Hutchings | |||||
A Company | Major Nigel Taylor | 10% | N | 30% | N | N |
Second-in-Command | Captain Jim Webber | 10% | N | 30% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM E. A. Leverton | 10% | N | 10% | N | N |
No.1 Platoon | Lieutenant W. A. B. Temple | 80% | N | 20% | N | N |
No.2 Platoon | Lieutenant W. Bowyer | |||||
No.3 Platoon | Lieutenant David Hunter | 50% | N | 30% | N | N |
B Company | Major Roger Neale | 30% | N | 30% | N | N |
Second-in-Command | Captain B. R. Braithwaite | 10% | N | 10% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM F. E. Durbin | |||||
No.4 Platoon | Lieutenant D. C. Farr | 10% | N | 20% | N | N |
No.5 Platoon | Lieutenant Edward Pool | A | A | 20% | N | N |
No.6 Platoon | Lieutenant T. Thomas | |||||
C Company | Major R. J. H. Bartlett | |||||
Second-in-Command | Captain Bob Keene | 10% | N | 20% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM C. "Jerry" Martin | |||||
No.7 Platoon | Lieutenant W. F. Parrish | 10% | N | 10% | N | N |
No.8 Platoon | Lieutenant Eric Woodman | 80% | A | 80% | A | N |
No.9 Platoon | Lieutenant Robert Atkinson |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
12th (10th Bn The Green Howards) Parachute Battalion | Lieutenant-Colonel Johnny Johnson | 50% | N | 30% | N | N |
Second-in-Command | Major Ken Darling | |||||
Adjutant | Captain P. C. Bernard | 10% | N | 20% | N | N |
Assistant Adjutant | Captain G. Foster | |||||
Quartermaster | Captain E. Clarke | |||||
Intelligence Officer | Lieutenant J. Firth | |||||
Liason Officer | Lieutenant I. C. Wilson | |||||
Medical Officer | Captain G. C. Kennedy | |||||
Chaplain | Captain/Reverend J. O. Jenkins | 20% | N | 20% | N | N |
Regimental Sergeant Major | RSM P. Partridge | |||||
Headquarters Company | Major D. Mayfield | |||||
Second-in-Command | Captain George Winney | |||||
Signals Platoon | Lieutenant D. Sharp | |||||
Anti-Tank Platoon | Lieutenant A. T. W. Austin | 80% | A | 20% | N | N |
Medium Machine Gun Platoon | Lieutenant J. W. Shaw | 10% | N | 10% | N | N |
Mortar Platoon | Lieutenant Tottenham-Smith | 10% | N | 20% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM A. C. Thorne | |||||
A Company | Major Gerald Ritchie | 10% | N | 20% | N | N |
- | Captain P. C. Bernard | 10% | N | 20% | N | N |
Second-in-Command | Captain G. H. Stevenson | 50% | N | 20% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM J. T. Marwood | |||||
No.1 Platoon | Lieutenant P. Burkenshaw | |||||
No.2 Platoon | Lieutenant J. R. D. Campbell | 80% | N | 20% | N | N |
No.3 Platoon | Lieutenant B. M. Brewer | 90% | N | 20% | N | N |
B Company | Major Harold Rogers | 20% | N | 20% | N | N |
Second-in-Command | Captain G. Turnbull | 20% | N | 20% | N | N |
No.4 Platoon | Lieutenant James Hunter Duthie | 10% | N | 20% | N | N |
No.? Platoon | Lieutenant G. W. Whirray | |||||
No.? Platoon | Lieutenant H. W. Roberts | 20% | N | 20% | N | N |
No.? Platoon | Lieutenant A. F. Newall | |||||
No.? Platoon | Lieutenant G. G. Hall | |||||
C Company | Major Clarence Weatherill Stephens | 10% | N | 20% | N | N |
Second-in-Command | Captain John Sim | 10% | N | 20% | N | N |
No.7 Platoon | Lieutenant J. F. Stirling | A | A | 20% | N | N |
No.8 Platoon | Lieutenant E. A. Read | 10% | N | 10% | N | N |
No.9 Platoon | Lieutenant W. G. Medd | 10% | N | 10% | N | N |
U.K. Base (Home Details) | Captain H. T. Caiden | |||||
Second-in-Command | Lieutenant R. Coakes | |||||
Administration | Lieutenant E. S. Ward (Seaborne Echelon?) | 10% | N | 20% | N | N |
R Company (based in UK) | ||||||
? | Lt F. S. Robson (took over as Assistant Adjutant) | |||||
? | Lt C. L. Bliss (posted to A Company: 12-18/6/44) | 50% | A | A | A | N |
? | Lt D. E. Cattell | |||||
? | Lt P. Flint | |||||
? | Lt H. M. Warren | 10% | N | 10% | N | N |
? | Lt J. H. Absalom (Reserve Signals Platoon Commander) | 10% | N | 10% | N | N |
? | Lt J. S. J. Swales | |||||
? | Lt K. J. C. Jenkins | |||||
? | Lt W. F. L. Crouch | 10% | N | 10% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
13th (2nd/4th Bn The South Lancashire Regiment) Parachute Battalion | Lieutenant-Colonel Peter Luard | A | A | A | A | N |
Second in Command | Major Bill Harris MC | 50% | N | A | A | N |
Adjutant | Captain Bill Grantham | |||||
Assistant Adjutant | Lieutenant Bernard Metcalf | |||||
Intelligence Officer | Lieutenant Leslie Golding | |||||
Quartermaster | Captain "George" Daisley | 50% | A | A | A | N |
Medical Officer | Captain Neil Whitley | 50% | A | A | N | N |
Chaplain | Captain/Reverend Whitfield Foy | 10% | N | 20% | N | N |
Regimental Sergeant Major | RSM Bob Duxberry | |||||
Regimental Quartermaster | Sergeant Jimmy Henstock | |||||
Headquarters Company | Major Reggie Tarrant | 50% | N | A | A | N |
Administration Officer | Captain F.A.N. Ellison | |||||
Signals Platoon | Lieutenant Malcolm Town | |||||
Anti-Tank Platoon | Lieutenant Alf Lagregan | |||||
Machine Gun Platoon | Lieutenant Ellis "Dixie" Dean | 80% | A | 50% | N | N |
Mortar Platoon | Lieutenant Fred Skeate | |||||
Company Sergeant Major | CSM Morland | |||||
Company Quartermaster Sergeant | CQMS Ray Meachim | |||||
A Company | Major John Cramphorn | 50% | A | 50% | N | N |
Second-in-Command | Captain Harry Ainsworth | |||||
Company Sergeant Major | CSM J. McParlan | |||||
Company Quartermaster Sergeant | CQMS Harry Watkins | |||||
No.1 Platoon | Lieutenant Gordon O'Brien-Hitching | 20% | N | 20% | N | N |
No.2 Platoon | Lieutenant "Joe" Hodgson | 80% | A | 50% | N | N |
No.3 Platoon | Lieutenant Jack Watson | A | A | A | A | N |
B Company | Major George Bristow | 10% | N | A | N | N |
Second-in-Command | Captain Mike Kerr | |||||
Company Sergeant Major | CSM Jack Moss | 80% | A | A | A | N |
Company Quartermaster Sergeant | CQMS Eric Cookson | |||||
No.? Platoon | Lieutenant Bert Arnold | |||||
No.? Platoon | Lieutenant Stan Jeavons | |||||
No.? Platoon | Lieutenant "Terry" Bibby | 80% | N | A | N | N |
C Company | Major Gerald Ford | 20% | N | 20% | N | N |
Second-in-Command | Captain "Nobby" Clark | |||||
Company Sergeant Major | CSM Micky Maguire | 10% | N | 10% | N | N |
Company Quartermaster Sergeant | CQMS "Duggy" Dugdale | |||||
No.7 Platoon | Lieutenant Harry Pollak | 20% | A | 20% | N | N |
No.8 Platoon | Lieutenant Jack Sharples | |||||
No.9 Platoon | Lieutenant George Lee | |||||
R Company (based in the UK) | Captain "Claude" Milman | |||||
Transport | Lieutenant "Baggy" Allen | |||||
- | Lieutenant Ken Walton | |||||
- | Lieutenant Cyril Bailey | |||||
- | Lieutenant Steve Honnor | |||||
- | Lieutenant Dick Burton | |||||
- | Lieutenant "Topper" Brown | 10% | N | 10% | N | N |
- | 2nd Lieutenant Geoff Otway |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
4th Airlanding Anti-Tank Battery, RA | Major Peter Dixon | |||||
Second-in-Command | A. Bain | |||||
Second-in-Command | Captain W. Hunt (7th July -) | |||||
Battery Captain | Captain F. A. Kilbey | 50% | N | 20% | N | N |
Liaison Officer | Lieutenant R. Trease | |||||
E Troop | Lieutenant P. Pring | |||||
F Troop | Lieutenant J. S. Robinson | |||||
G Troop | Lieutenant L. J. Ray | |||||
H Troop | Lieutenant S. A. Lyons |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
591st Parachute Squadron, RE | Major Andy Wood | |||||
Second-in-Command | Captain Gordon Davidson | |||||
No.1 Troop | Captain Frank Harbord | |||||
No.2 Troop | Captain Tony Jackson | |||||
No.3 Troop | Captain Fergy Semple | 90% | A | 50% | N | N |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
225th Parachute Field Ambulance, RAMC | Lieutenant-Colonel Bruce Harvey | 20% | A | 80% | A | N |
Second-in-Command | Captain R. R. Maitland | 80% | A | 30% | N | N |
Quartermaster | Captain P. J. Nicholson | 10% | A | 10% | N | N |
Surgeon Specialist | Major Daintree Johnson | 80% | A | 20% | N | N |
Surgeon Specialist | Major Peter Essex-Lopresti | 20% | N | 20% | N | N |
Dentist | Captain G. J. M. Holland | |||||
Transport Officer | Captain Leslie Hill RASC | |||||
Chaplain | Captain/Reverend Bill Briscoe | 10% | A | 20% | N | N |
- | Major Pat Hewlings | |||||
No.1 Section | Captain Tommy Wilson | |||||
No.2 Section | Captain J .K. Wagstaff | |||||
No.3 Section | Captain D. J. Tibbs | |||||
No.4 Section | Captain David Clark |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
6th Airlanding Brigade | Brigadier The Honourable Hugh Kindersley (6th June - 12th June) | A | A | 80% | A | N |
- | Brigadier Edwin Flavell (12th June - ) | A | A | A | A | N |
Deputy Commander | Colonel Reginald Parker | 50% | N | 50% | A | N |
Brigade Major | Major Napier Crookenden | 90% | A | 90% | A | N |
Deputy Assistant Adjutant and Quartermaster General | Major R. W. Cranshaw | |||||
GSO3 | Captain K. Hardy | |||||
Intelligence Officer | Captain R. J. Gilbert | |||||
Staff Captain | Captain J. A. Brown | |||||
Brigade Transport Officer | Captain H. M. Leiper | 20% | N | 20% | N | N |
Brigade Royal Army Service Corps Officer | Captain W. L. Melhuish | |||||
Electrical and Mechanical Engineer | Captain C. J. Phillips | 10% | N | 20% | N | N |
Liaison Officer | Lieutenant G. A. Mills |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
1st Battalion The Royal Ulster Rifles | Lieutenant-Colonel "Jack" Carson | |||||
Second-in-Command | Major John Deane-Drummond | A | A | A | A | N |
Adjutant | Captain Robert E. H. "Bob" Sheridan | |||||
Intelligence Officer | Lieutenant Robin W. MacD. Crockett | |||||
Quartermaster | Lieutenant William Beattie | |||||
Medical Officer | Captain Dai R. L. Rees | |||||
Chaplain | Captain/Reverend James McMurray Taylor | 10% | N | 20% | N | N |
Regimental Sergeant Major | RSM "Scoop" Griffith | |||||
Support Company | Major Eric Francis "Killer" Johnston | 20% | N | 20% | N | N |
Staff Officer | Lieutenant K. M. "Tim" Dooley | |||||
Motor Transport Officer | Captain Ronny MacE. Wilson | |||||
Mortar Platoon | Lieutenant J. Hanna | |||||
Pioneer Platoon | Captain C. G. "Windy" Windebank | |||||
Reconnaissance Platoon | Captain Robin Rigby | |||||
Reconnaissance Section | Lieutenant John Dorrell Theakston | 10% | N | 10% | N | N |
Loading Officer | Lieutenant Maurice Peter Fogt | 40% | N | 20% | N | |
F Company | Major E. A. D. "Paddy" Liddle | A | N | 20% | N | N |
Second-in-Command | Captain Robert Wilson Gordon | 10% | A | 20% | N | N |
No.1 Anti-Tank Platoon | Lieutenant Richard "Dicky" Quinn | |||||
No.2 Anti-Tank Platoon | Lieutenant George Alexander Maginnis | 10% | N | 20% | N | N |
No.1 Medium Machine Gun Platoon | Lieutenant Harry R. Morgan | |||||
No.2 Medium Machine Gun Platoon | Lieutenant Reg Ellis | |||||
A Company | Major Charles Vickery | |||||
Second-in-Command | Captain Robert Dickson Martin | 10% | N | 20% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM Beggs | |||||
Company Quartermaster Sergeant | Colour Sergeant O'Connor | |||||
No.7 Platoon | Lieutenant John Derek Atheling Boustead | 20% | N | 20% | N | N |
No.8 Platoon | Lieutenant Daniel McGrath | 10% | N | 20% | N | N |
No.9 Platoon | Lieutenant A. A. Milliken | |||||
No.10 Platoon | Lieutenant Colin O'Hara-Murray | 20% | N | 20% | N | N |
B Company | Major Gerald Rickcord | 50% | N | 50% | N | N |
Second-in-Command | Captain R. M. Burke | 10% | N | 20% | N | N |
No.11 Platoon | Lieutenant F. W. Hindson | |||||
No.12 Platoon | Lieutenant Mervyn Lion "Micky" Archdale | 50% | A | 20% | N | N |
No.13 Platoon | Lieutenant P. J. Bryan | 10% | N | 20% | N | N |
No.14 Platoon | Lieutenant D. A. S. "Spud" Murray | |||||
C Company | Major Bob Hynds | 50% | A | 30% | N | N |
Second-in-Command | Captain Huw Wheldon | |||||
Company Sergeant Major | CSM William McCutcheon | |||||
Company Quartermaster Sergeant | Colour Sergeant Richard Boyce | |||||
No.15 Platoon | Lieutenant Reginald Norman "Reggie" Morgan | |||||
No.16 Platoon | Lieutenant R. D. Laird | |||||
No.17 Platoon | Lieutenant W. E. Dean | |||||
No.18 Platoon | Lieutenant Frederick Mike Gann | |||||
D Company | Major A. J. "Tony" Dyball | 80% | N | 80% | N | N |
Second-in-Command | Captain Kenneth Herbert Donnelly | 50% | N | 20% | N | N |
Company Sergeant Major | CSM Baker | |||||
No.19 Platoon | Lieutenant W. J. "Jack" Chapman | 10% | N | 20% | N | N |
No.20 Platoon | Lieutenant Allan Ronald Malcolm | |||||
No.21 Platoon | Lieutenant R. J. Monroe | |||||
No.22 Platoon | Lieutenant John Weeden "Boy" Robertson | |||||
E Company (1st Reinforcements) | Captain Dean O. Steadman | |||||
- | Lieutenant Harry Leonard Croft | |||||
- | P. D. Colquhoun | 90% | N | 80% | N | N |
- | J. E. "Admiral" Wright | |||||
- | V. H. Hunt | |||||
- | William J. Robinson | |||||
- | Leo G. Bizell | |||||
- | Maurice Duhault | |||||
John A. Chambers | ||||||
- | F. A. "Gus" Le Feyer | |||||
- | Leo Joseph Robillard | |||||
Officers of unknown units | Lieutenant L. J. Burke | |||||
- | H. W. Campbell | |||||
- | H. L. G. Hamilton |
jednotka | meno | prva tabulka | foto | druha tabulka | zivotopis | prelinkovane |
---|---|---|---|---|---|---|
2nd Battalion The Oxfordshire & Buckinghamshire Light Infantry | Lieutenant-Colonel Michael Roberts | |||||
Second-in-Command | Major Mark Darrell-Brown | |||||
Adjutant | Captain J. M. Tillet | |||||
Intelligence Officer | Lieutenant R. M. Osborne | |||||
Loading Officer and Weapon Training Officer | Lieutenant L. Nicholson | |||||
Medical Officer | Captain S. Smith | |||||
Chaplain | Captain/Reverend A. Nimmo | |||||
Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.
Zjistit více