Německo (DEU)
Články
Životopis pilota Luftwaffe.
Do exotické Afriky v době I. světové války vás zavede následující příspěvek. Do oblasti Německé východní Afriky, kde od druhé poloviny světového konfliktu zuřila guerillová válka, kterou vedl tehdy plukovník německé císařské armády Paul Emil von Lettow-Vorbeck.
Naivný rojko dal svojim letom do Moskvy Michailovi Gorbačovovi dôvod na rozsiahlu čistku vo velení sovietskej armády.
Německá revoluce z roku 1918 byla revolucí sociálně demokratickou, jež byla opakovaně potlačena samotnými sociálně demokratickými vůdci: byla to událost, která nemá ve světových dějinách obdoby.
Německá revoluce roku 1919 přešla do fáze krvavé občanské války.
Rappalská smlouva mezi Německem a Sovětským Ruskem podepsaná 16.4.1922, umožnila oběma zemím vyjít z mezinárodní izolace a navázat výhodnou spolupráci především ekonomickou, ale i vojenskou. Tajná část dohody se zabývala spoluprací mezi generálními štáby německé a sovětské armády. Nejznámější je letecká škola v Lipecku.
Před devadesáti lety, 1. 4. 1918 se britský Royal Flying Corps, tedy Královský letecký sbor patřící k pozemnímu vojsku, sloučil s Royal Navy Air Service, tedy Královskou námořní leteckou službou, a vzniklo tak první samostatné letectvo světa, slavné Royal Air Force, Královské vzdušné síly. Tento na první pohled pouze administrativní krok však zásadním způsobem zasáhl do života tří mužů. Tenkrát na obloze zuřila letecká válka a všichni tři v ní byli stíhači. Dva by se bez tohoto opatření nikdy nesešli u jedné jednotky a jeden z nich by tomu druhému nezachránil život. Třetí by pak nezemřel, tedy alespoň ne za okolností, o nichž vám budu nyní vyprávět...
Novinář a bývalý příslušník KGB Alexandr Vasiljev zveřejnil další dosud neznámá jména sovětských vyzvědačů.
Témata