Main Menu
User Menu

Nakaširo, Tojodžiró

Toyojiro Nakashiro / 中代豊治郎

     
Příjmení:
Surname:
Nakaširo
Jméno:
Given Name:
Tojodžiró
Jméno v originále:
Original Name:
中代豊治郎 / なかしろ・とよじろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Hjógo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 114. divize
velitel: 3. samostatná smíšená brigáda
velitel: Skupina pěchoty 37. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Nakasiro-Tojodziro-t143333#462896Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nakaširo
Jméno:
Given Name:
Tojodžiró
Jméno v originále:
Original Name:
中代豊治郎 / なかしろ・とよじろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.12.1908-28.05.1910 Vojenská akadémia
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.12.1910 podporučík
01.08.1936 plukovník
01.08.1940 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:

15.03.1935-01.03.1937 velitel 4. samostatného obranného praporu
01.03.1937-01.03.1938 pridelený k 4. divízii
01.03.1938-07.08.1939 velitel plukovného okresu Kofu
07.08.1939-09.03.1940 velitel 6. samostatnej posádkovej jednotky
09.03.1940-01.08.1940 pridelený k 10. samostatnej zmiešanej brigáde
01.08.1940-01.04.1941 pridelený k 1. náhradnej divízii
01.04.1941-25.08.1941 pridelený k náhradnej divízii imperiálnej gardy
25.08.1941-01.12.1941 náčelník administratívnej sekcie náhradnej divízie imperiálnej gardy
01.12.1941-10.06.1943 náčelník administratívnej sekcie 19. náhradnej divízie
10.06.1943-10.01.1944 velitel skupiny pechoty 37. divízie
10.01.1944-14.07.1944 velitel 3. samostatnej brigády
14.07.1944-02.12.1944 velitel 114. divízie, Čína
02.12.1944-DD.MM.1944 rezerva
DD.MM.1944-DD.MM.1945 výslužba
DD.MM.1945-DD.MM.RRRR znovu povolaný
31.03.1945-DD.MM.1945 velitel vzdušného velitelstva Sapporo
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Nakasiro-Tojodziro-t143333#462897Verze : 0
MOD