Main Menu
User Menu

Letecký pluk 51 [1941-1944]

51st Air Regiment

Flieger-Regiment 51

     
Název:
Name:
Letecký pluk 51
Originální název:
Original Name:
Flieger-Regiment 51
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Letecký výcvikový pluk 51
Datum zániku:
Disbanded:
09.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.11.1941-09.09.1944 Letecká župa Belgie-Severní Francie
Dislokace:
Deployed:
DD.11.1941-09.09.1944 Antverpy, ? /

Velitel:
Commander:
01.01.1944-03.03.1944 Adler, Hermann (Oberst)
03.04.1944-06.06.1944 Adler, Hermann (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.axishistory.com
http://www.ww2.dk/ground/infanterie/flausb51.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Letecky-pluk-51-1941-1944-t262483#715103Verze : 0
MOD