Main Menu
User Menu

Leningradský vojenský okruh [1941-1941]

Leningrad Military District

Ленинградский военный округ (ЛВО / ЛенВО) - III. формирование

     
Název:
Name:
Leningradský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Ленинградский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Leningradský vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
21.09.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.06.1941-21.09.1941 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
24.06.1941-21.09.1941 Leningrad, ? /
Velitel:
Commander:
24.06.1941-21.09.1941 Ševaldin, Trifon Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1941-DD.08.1941 Subbotin, Alexej Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.07.1941-26.08.1941 25. jezdecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v ijuně 1941 goda. Novosibirsk, Sibirskij chronograf 2003.
Leningradskij vojennyj okrug. Leningrad 1974.
URL : https://www.valka.cz/Leningradsky-vojensky-okruh-1941-1941-t61033#515211Verze : 0
MOD