Main Menu
User Menu

IAI Searcher Mk.2

SEARCHER Mk.2Takticko-Technická Data


Výrobce
- společnost Israel Aerospace Industries Ltd. (dříve Israel Aircraft Industries)


Obsluha
-


Rozměry
- délka : 5,85 m
- rozpětí : 8,55 m


Hmotnost
- prázdná : 76 kg
- max. vzletová : 426 kg
- užitečného nákladu : 100 kg


Pohon
- pohonná jednotka :
- výkon : 73 hp (54 kW)


Dostup
- 6.000 m (20.000 ft)


Rychlost
- maximální : 198 km/h


Dolet
- operační radius : 200-250 km


Výdrž
- až 15 hodUrčení
Searcher Mk.2 je pokračovatelem průzkumného bezpilotního prostředku Searcher od společnosti IAI (divize Malat).
Je určen k taktickému průzkumu, ke sledování, zaměřování cílů a k řízení, kontrole a zjišťování účinnosti dělostřelecké palby. Průběh letu může být naprogramován (pomocí systému GPS) anebo ovládán zcela manuálně, lze i kombinovat. Řízení se provádí pomocí rádiového signálu, v případě ztráty zahají prostředek automaticky návrat. Je vybaven systémem ATOL (Automatic Take-Off and Landing), který mu umožňuje zcela automaticky startovat i přistávat.


Popis
Bezpilotní průzkumný prostředek Searcher Mk.2 navazuje na svého předchůdce UAV Searcher a konstrukčně se od něj moc neliší. Pro zlepšení provozních i výkonostních parametrů byl zvětšen, aerodynamicky upraven a postaven z kompozitních materiálů ke snížení možnosti zachycení nepřátelskými radary. Je poháněn výkonějším a zároveň tišším motorem o 73 koňských silách. Toto vše mu umožňuje nést těžší, ale výkonější vybavení.
Mezi možné senzory umístitelné na tento prostředek patří radar se syntetizovanou aparaturou (SAR) EL/M 2055. Dále opticko-elektronická otočná hlavice MOSP, plně stabilizovaná, s televizním a infra-červeným kanálem (FILIR). Nebo senzory pro vedení zpravodajského průzkumu kategorie SIGINT (SIGnal INTelligence). Vše s okamžitým přenosem dat (v reálném čase).
Informace, jakož i níže uvedené obrázky byly (jsou) čerpány z internetových stránek - http://www.israeli-weapons.com/ ; http://www.iai.co.il/ ;
URL : https://www.valka.cz/IAI-Searcher-Mk-2-t64051#228656Verze : 0
MOD
UAV Searcher Mk.2
URL : https://www.valka.cz/IAI-Searcher-Mk-2-t64051#228658Verze : 0
MOD