Main Menu
User Menu
Reklama

Hraniční válka mezi Ekvádorem a Peru [1941]

Hraniční válka v Jižní Americe probíhala mezi 5. a 31. červencem 1941. Byla prvním ze tří konfliktů mezi Ekvádorem a Peru v 20. století. Během války Peru okupovalo západní ekvádorskou provincii El Oro a části andské provincie Loja. Válka nebyla součástí druhé světové války, oba státy nepatřily ani nebyly podporovány Spojenci ani Osou.

Články

Válka Peru - Ekvádor 1941

Zatímco se pozornost světa soustředila na válečné dění v Evropě, bojovalo se roku 1941 též v Jižní Americe. Přiblížit tuto zapomenutou válku se snaží tento článek na serveru válka.cz

Vojna medzi Peru a Ekvadorom je tiež známa pod menom vojna 41 (Guerra del 41). Vojna začala 5.7.1941 a skončila formálne 31.7.1941 podpisom protokolu v Rio de Janeiro.

Počas tohto konfliktu jednotky Peru uskutočnili inváziu a okupovali Ekvádorskú provinciu El Oro a časti provincie Loja, postupujúc cez amazónsku zónu, ktorá bola v správe Ekvádoru na základe statu quo, podpísaného v roku 1936...

Témata

Podkategorie

Bitvy

Reklama

Prémiový účet

Prémiový účet

Podpořte náš web a zároveň se zbavte reklam. Použijte prémiový učet!

Zobrazit informace
Rusko-ukrajinský konflikt

Rusko-ukrajinský konflikt. Aktualizováno průběžně.

Zobrazit článek

Zaregistrujte se

Chcete se nás zeptat, doplnit informace nebo se stát autorem článků a zapojit se do každodenního běhu, případně využít plný potenciál tohoto webu? Je to snadné, zde je odkaz jak na to!
Zobrazit postup

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 11.07.2023 : 93.998,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz / armedconflicts.com neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!