Main Menu
User Menu

Ellwood, Aubrey Beauclerk

     
Příjmení:
Surname:
Ellwood
Jméno:
Given Name:
Aubrey Beauclerk
Jméno v originále:
Original Name:
Aubrey Beauclerk Ellwood
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
letecký maršál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
rytíř
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
03.07.1897 Cottesmore, Rutland /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
20.12.1992 Crewkerne, Somerset /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel Bombardovacího letectva
velitel Dopravního letectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
- anglické stíhací eso 1. sv. v. s 10 sestřely (3 sám, 7 sdílel)
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.theaerodrome.com
https://www.rafweb.org/Biographies/Ellwood.htm
URL : https://www.valka.cz/Ellwood-Aubrey-Beauclerk-t164236#497093Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Ellwood
Jméno:
Given Name:
Aubrey Beauclerk
Jméno v originále:
Original Name:
Aubrey Beauclerk Ellwood
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
28.06.1916 poručík (dočas., na zk.)
27.02.1917 poručík (dočas.)
01.10.1917 nadporučík (dočas.)
01.04.1918 nadporučík
28.08.1918 kapitán (dočas.)
01.12.1918 kapitán
01.08.1919 nadporučík (RAF)
01.01.1924 kapitán
01.06.1932 major
01.04.1937 podplukovník
01.03.1940 plukovník (dočas.)
DD.MM.RRRR letecký komodor (výkon.)
01.06.1942 letecký komodor (dočas.)
20.11.1942 plukovník
25.01.1943 letecký vicemaršál (výkon.)
01.12.1943 letecký vicemaršál (dočas.)
25.01.1944 letecký komodor (váleč.)
01.12.1944 letecký komodor
01.04.1946 letecký vicemaršál
08.10.1947 letecký maršál (výkon.)
01.07.1949 letecký maršál
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1932-DD.11.1933 Velitel : 5. peruť RAF
25.01.1943-22.02.1944 Velitel : 18. skupina RAF
08.10.1947-01.02.1950 Velitel : Velitelství bombardovacího letectva
31.03.1950-31.12.1951 Velitel : Velitelství dopravního letectva

Ručně vyplněné položky:
Vyznamenání:
Awards:

26.04.1918

Kříž za vynikající službu
Distinguished Service Cross
-

01.01.1944

Řád lázně člen (vojenský) 3. třída
Order of Bath Companion (Mil.) 3rd Class
-

01.01.1945

Uveden v rozkazu
Mentioned in Despatches
-

01.01.1949

Řád lázně rytíř komandér (vojenský) 2. třída
Order of Bath Knight Commander (Mil.) 2nd Class
-

DD.MM.RRRR

Medaile vítězství
Victory Medal
-

DD.MM.RRRR

Britská válečná medaile stříbrná
British War Medal Silver
-

DD.MM.RRRR

Medaile za obranu
Defence Medal
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.theaerodrome.com
http://www.rafweb.org/Biographies/Ellwood.htm
URL : https://www.valka.cz/Ellwood-Aubrey-Beauclerk-t164236#497094Verze : 0
MOD