Main Menu
User Menu
Reklama

CAN - AN/AAR-60 MILDS

AN/AAR-60 MILDS (Missile Launch Detection System)
Popis systému:
AN-AAR-60 MILDS je systém varování před řízenými střelami k ochraně helikoptér a letadel proti jejich útokům. Vyrábí jej kanadská zbrojní firma Cassidian.


MILDS® je pokročilý, pasivní optoelektronický senzor, který zjišťuje a sleduje ultrafialové zdroje blížících se řízených střel včetně nejvíce používaných PPLRK se raketami s tepelnou samonaváděcí hlavicí.


Systém AN/AAR-60 MILDS zabezpečuje ochranu především před přenosnými protiletadlovými raketovými komplexy (např. Stinger nebo Igla). Po zjištění nebezpečí MILDS spustí samostatný systém, který využívá laserové paprsky s cílem upoutat tepelný přijímač samonaváděcí hlavice rakety. Takto se samonaváděcí hlavice zaměří na tepelnou skvrnu vně cíle (ne na motor nebo na trup letadla).Běžně systém protiraketové ochrany obsahuje tyto komponenty:
1) 4 až 6 ultrafialových čidel (každé o váze 3 – 4 kg), které jsou umístěny na různých místech letounu tak, aby byly schopny vyhledat přibližující se rakety.
2) Výše uvedené snímače jsou připojeny k počítači (váha 3 – 5 kg), jehož programové vybavení zabezpečí rozpoznání, je-li chráněný objekt sledován raketou a kam míří. Výstup počítače je dále připojen k „protilaserům“
3) Kontejner (váha 14 – 17 kg, závisí na konkrétním typu) s „protilaserem“, což je silný laserový zdroj schopný upoutat samonaváděcí hlavici útočící rakety (ta je zacílena na teplo leteckých motorů).Základní vlastnosti:
- plné pokrytí prostoru
- rychlá detekce
- velmi nízký počet falešným poplachů
- maximální čas varování
- víc než 4000 instalovaných senzorůZdroj informace:
Cassidian home page
Strategy page


Aktualita k tomuto tématu z 8.ledna 2013:
Lasery proti laserům
URL : https://www.valka.cz/CAN-AN-AAR-60-MILDS-t145086#467095Verze : 0
Zdroj fotografií:
Home page společnosti Cassidian

CAN - AN/AAR-60 MILDS - Vrtulník vybavený systémem AN/AAR-60 MILDS

Vrtulník vybavený systémem AN/AAR-60 MILDS
CAN - AN/AAR-60 MILDS - Princip práce systému AN/AAR-60 MILDS

Princip práce systému AN/AAR-60 MILDS
URL : https://www.valka.cz/CAN-AN-AAR-60-MILDS-t145086#467097Verze : 0