Main Menu
User Menu

Blanárik, František

     
Příjmení:
Surname:
Blanárik
Jméno:
Given Name:
František
Jméno v originále:
Original Name:
František Blanárik
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor vo výslužbe
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
21.09.1952 Šahy /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
11.07.2022 Bratislava ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
riaditeľ Odboru obrany a bezpečnosti SR Úradu vlády SR (1995-1999)
pridelenec obrany veľvyslanectva Slovenskej republiky na Ukrajine (2006)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)

riaditeľ Národného bezpečnostného úradu (2006-2011)
generálny riaditeľ Sekcie kontroly MOSR (2014-2016)
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
Ján Lichner, Jaroslav Nižňanský, Imrich Purdek, Milan Šmida, Pavol Vitko - V službách vlasti, demokracie a mieru, Magnet Press, ISBN 978-80-89169-14-6
www.sme.sk
www.mafian.sk
Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
www.aktuality.sk
URL : https://www.valka.cz/Blanarik-Frantisek-t84215#407710Verze : 2
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Blanárik
Jméno:
Given Name:
František
Jméno v originále:
Original Name:
František Blanárik
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1968 Základná škola, Šahy
DD.MM.RRRR-DD.MM.1971 Stredná všeobecnovzdelávacia škola, Šahy
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1971-01.07.1972 Ročná dôstojnícka škola veliteľov tankových čiat pri Vojenskej akadémii A. Zápotockého /
01.09.1977-DD.MM.1980 Vysoká vojenská škola pozemného vojska, Vyškov /
12.07.1984-03.08.1984 Jazyková príprava pred štúdiom v zahraničí, Vojenská akadémie Brno
01.09.1984-DD.07.1987 Vojenská akadémia tyla a dopravy, Leningrad /
01.09.1994-DD.MM.1995 Intenzívny kurz francúzskeho jazyka, ?
04.03.1996-04.07.1997 Vyšší akademický kurz, Vojenská akadémia, Liptovský Mikuláš
01.11.2005-14.07.2006 Príprava na výkon funkcie vo vojenskom diplomatickom zbore v zahraničí
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.07.1972 podporučík v ďalšej službe
01.01.1976 poručík v ďalšej službe
01.05.1977 poručík
01.05.1979 nadporučík
01.05.1982 kapitán
01.05.1985 major
01.05.1989 podplukovník
01.09.1994 plukovník
30.05.1997 generálmajor
30.10.2000 výslužba
30.10.2005 reaktivovaný
15.09.2006 záloha
Průběh vojenské služby:
Military Career:

02.10.1972-DD.MM.1975 veliteľ tankovej roty, 12. tankový pluk
29.10.1975-DD.MM.RRRR veliteľ tankovej roty, 64. tankový pluk
01.09.1980-DD.MM.1980 starší dôstojník spravodajského inštitútu, 248. prevádzkový prápor
21.01.1981-15.11.1981 zástupca veliteľa práporu, 64. tankový pluk
16.11.1981-01.09.1984 veliteľ práporu, 64. tankový pluk
26.10.1987-25.09.1990 zástupca veliteľa pre tylo 8. motostreleckého pluku
25.09.1990-27.08.1991 zástupca náčelníka tylového oddelenia, Vojenské učiliště Nové Mesto nad Váhom
27.08.1991-28.12.1992 zástupca náčelníka tylového oddelenia, Vojenská střední škola spojovacího vojska, Nové Mesto nad Váhom
28.12.1992-31.12.1992 ?, Kancelář ministra obrany ČSFR, Bratislava
01.01.1993-DD.MM.RRRR vedúci starší inšpektor, Inšpekcia MOSR
DD.MM.RRRR-09.03.1995 riaditeľ Oddelenia kontroly logistiky a ekonomiky, Inšpekcia MOSR
10.03.1995-11.08.1999 riaditeľ Odboru / Sekcie obrany a bezpečnosti SR - Úradu vlády
12.08.1999-30.10.2000 starší dôstojník 3. oddelenia 7. prevádzkového strediska MO SR
15.07.2006-15.09.2006 pridelenec obrany na Ukrajine
16.09.2006-DD.MM.2013 Ředitel: Národný bezpečnostný úrad
DD.MM.2013-DD.MM.2014 Poradca ministra obrany SR
DD.MM.2014-DD.MM.2016 Generálny ředitel: Sekce kontroly Ninisterstva obrany
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1980

Medaile za službu vlasti
Medal for Service to Homeland
-

DD.MM.2007

Pamětní medaile ministra obrany SR I. stupně
Commemorative Medal of the Minister of Defence of the Slovak Republic 1st class
Pamätná medaila ministra obrany SR I. stupňa
-

DD.MM.2008

Pamětní medaile k 60. výročí ukončení druhé světové války
Commemorative Medal of the 60th anniversary of the end of World War II
Pamätná medaila k 60. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny
-

DD.MM.2008

Pamětní medaile k 15. výročí vzniku Ozbrojených sil Slovenské republiky
Commemorative Medal for the 15th anniversary of the Armed Forces of the Slovak Republic
Pamätná medaila k 15. výročiu vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky
-

DD.MM.2008

Čestný pamětní odznak Za službu míru
Honorary Commemorative Badge For the Service of Peace
-


Poznámka:
Note:

16.09.2006-07.03.2011 riaditeľ Národného bezpečnostného úradu
DD.MM.2014-30.06.2016 generálny riaditeľ Sekcie kontroly MOSR
Zdroje:
Sources:
www.mafian.sk
www.etrend.sk
www.kgsr.sk
wade
Ján Štaigl a kol. - Generáli - slovenská vojenská generalita 1918 - 2012, 2. vyd., Magnet Press, ISBN 978-8089169-25-2
URL : https://www.valka.cz/Blanarik-Frantisek-t84215#407711Verze : 2
MOD
ďalšia fotografia:
URL : https://www.valka.cz/Blanarik-Frantisek-t84215#468626Verze : 1
MOD