Main Menu
User Menu

Abertamy

okr. Karlovy Vary

     
Název:
Name:
Abertamy
Originální název:
Original Name:
Abertamy
Další názvy:
Other Names:
Abertham, Abertann, Oberdannen, Aberdam, Aberthamb, Abertam, Aberthal, Oberthal
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Karlovy Vary
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°22'11.79"N 12°49'12.36"E
Místní části:
Local Municipalities:
Abertamy, Hřebečná
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1529
Vojenské objekty:
Military Objects:

Hřebečná, kasárny
Hřebečná, radarové stanoviště
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostel Čtrnácti sv. pomocníků
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://www.abertamy.eu/
http://www.abertamy.krusnehorycz.cz/turistika.php
URL : https://www.valka.cz/Abertamy-t81813#300040Verze : 0
     
Období:
Period:
Československo 1945-1992
Jednotky a úřady umístěné v posádce:
Units and military institutions located
within garrison administrative boundaries:
DD.MM.1967-31.08.1069 305. radiotechnická hláska
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Radiotechnická jednotka Střední skupiny vojsk Sovětské armády v ČSSR
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Archiv Martin Káňa
Archiv Stanislava Vystavěla
www.mapy.cz
URL : https://www.valka.cz/Abertamy-t81813#358561Verze : 0