Main Menu
User Menu

97. křídlo letecké přepravy [1992- ]

97th Air Mobility Wing

     
Název:
Name:
97. křídlo letecké přepravy
Originální název:
Original Name:
97th Air Mobility Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.08.1992
Předchůdce:
Predecessor:
97. křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1992-01.07.1993 22. letecká armáda
01.07.1993-DD.MM.RRRR 19. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.10.1992-10.11.1992 Hogle, Walter S. Jr (Brigadier General)
10.11.1992-08.08.1994 Grillo, Edward F. Jr (Brigadier General)
08.08.1994-04.12.1995 Williams, George N. (Brigadier General)
04.12.1995-09.06.1997 Love, David R. (Brigadier General)
09.06.1997-29.01.1999 Kelly, Christopher A. (Brigadier General)
29.01.1999-10.07.2000 Gould, Michael C. (Colonel)
10.07.2000-30.10.2001 Peterson, Quentin L. (Brigadier General)
30.10.2001-08.08.2003 Zamzow, Mark R. (Colonel)
08.08.2003-22.09.2005 Solo, Mark S. (Brigadier General)
22.09.2005-03.08.2007 Everhart, Carlton D. III (Colonel)
03.08.2007-DD.07.2009 Allvin, David W. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1992-DD.MM.RRRR 97. operační skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/97-kridlo-letecke-prepravy-1992-t138631#452778Verze : 1
MOD