Main Menu
User Menu

91. skupina RAF [1942-1947]

No. 91 Group RAF

     
Název:
Name:
91. skupina RAF
Originální název:
Original Name:
No 91 (Operation Training) Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
6. skupina RAF
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1947
Nástupce:
Successor:
včleněna do 21. skupiny RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
11.05.1942-14.04.1947 Abingdon-on-Thames, RAF Abingdon
14.04.1947-01.05.1947 Swinderby, Morton Hall

Velitel:
Commander:
11.05.1942-08.02.1944 Walmsley, Hugh Sidney Porter (Air Vice Marshall)
08.02.1944-DD.MM.1946 Gray, John Astley (Air Vice Marshall)
DD.MM.1946-DD.MM.1947 Mellersh, Francis John Williamson (Air Vice Marshall)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.05.1942-DD.10.1942 11. operačně výcviková jednotka RAF
11.05.1942-22.06.1945 12. operačně výcviková jednotka RAF
15.06.1945-18.09.1945 11. operačně výcviková jednotka RAF
15.06.1945-15.03.1947 17. operačně výcviková jednotka

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.rafweb.org/Organsation/Grp06.htm
URL : https://www.valka.cz/91-skupina-RAF-1942-1947-t73617#261435Verze : 1
MOD