Main Menu
User Menu

82. křídlo pro letecký výcvik [1972-1993]

82nd Flying Training Wing

     
Název:
Name:
82. křídlo pro letecký výcvik
Originální název:
Original Name:
82nd Flying Training Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1972
Předchůdce:
Predecessor:
82. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
31.03.1993
Nástupce:
Successor:
82. výcvikové křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1973-31.03.1993 ?
Dislokace:
Deployed:
01.02.1973-31.03.1993 Mesa, Williams AFB

Velitel:
Commander:
01.02.1973-16.02.1974 Moore, Warren C. (Colonel)
16.02.1974-17.06.1974 Gaddis, Norman C. (Brigadier General)
17.06.1974-01.03.1975 Brown, William E. Jr (Colonel)
01.03.1975-12.06.1976 Henderson, William S. Jr (Colonel)
12.06.1976-11.06.1977 Baily, Carl G. (Colonel)
11.06.1977-17.07.1979 Cooper, Larry T. (Colonel)
17.07.1979-03.03.1980 Breckner, William J. Jr (Colonel)
03.03.1980-01.06.1982 Dillingham, Larry D. (Colonel)
01.06.1982-13.04.1984 Hiner, William L. (Colonel)
13.04.1984-10.09.1985 Jackson, John E. Jr (Colonel)
10.09.1985-22.09.1987 Isaacson, Terry C. (Colonel)
22.09.1987-06.04.1988 Flanagan, William F. (Colonel)
06.04.1988-15.06.1989 Stecklein, Bernard (Colonel)
15.06.1989-06.08.1992 Anderson, Kurt B. (Colonel)
06.08.1992-31.03.1993 Alexander, Roger A. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.12.1991-31.03.1993 82. operační skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/82-kridlo-pro-letecky-vycvik-1972-1993-t138570#452717Verze : 0
MOD