Main Menu
User Menu
Reklama

Přepadové jednotky JAR

Autor : 🕔02.02.2003 📕21.750
Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 11.07.2023 : 93.998,- Kč
♡ Chci přispět

Po více než 20 letech bojů v Jihoafrické republice nevedou dnes SADF žádné akce za hranicemi země. Přepadové jednotky SADF byly založeny během války v Angole a Namibii a dnes jsou elitou jihoafrické armády.

Hlavním úkolem průzkumáků je působit v hloubce nepřátelského území, sledovat nepřítele atd.

Reklama

Všichni průzkumáci jsou vycvičeni v seskokových technikách HALO, HAHO, volným pádem a skluzech na laně. Zhruba polovina mužů prochází výcvikem námořních operací. Stopování a přežití jsou samozřejmým základem spolu s použitím trhavin, vysílaček a zacházením se zbraněmi nepřítele a jsou také vycvičenými zdravotníky.

Výběrové kursy pro průzkumné komando trvají 42 týdnů a probíhají dvakrát ročně. Na rozdíl od mnoha podobných kursů jsou otevřeny pro dobrovolníky nejen z řadové armády, ale i z letectva a námořnictva. Průměrný věk frekventantů je 19 let!! a nakonec uspěje asi šest až deset procent. Zdravotní a psychologické testy jsou podmínkou před zařazením do kursu, stejně jako fyzický test zahrnující : šestihodinový pochod na 32 km s úplnou výstrojí a výzbrojí vážící téměř 40 kg, cviky ve stanoveném čase (např. 40 kliků) a běhy na čas, plavání volným stylem na 46 m.

Výběrový kurs probíhá v Zulsku v bojových podmínkách. Požadavky jsou mimořádně náročné a klade se důraz na to aby dobrovolníci dosáhli hranice svých možností. Jednou ze závěrečných zkoušek je přečkání dvou nocí v buši pouze s puškou, několika náboji na ochranu před zvěří a lahví vody. Výsledkem je mimořádně vycvičený, zdatný a uvědomělý voják se špičkovými bojovými znalostmi schopný působit ve skupině nebo sám.

Průzkumáci používají obrovskou škálu zbraní ze všech zemí včetně pušky R4 domácí produkce nápadně připomínající izraelskou puško galil.

Reklama

Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔02.02.2003 📕21.750