Main Menu
User Menu

3. pohotovostní záchranná letka [1944-1948]

3rd Emergency Rescue Squadron

     
Název:
Name:
3. pohotovostní záchranná letka
Originální název:
Original Name:
3rd Emergency Rescue Squadron
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.02.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.01.1948
Nástupce:
Successor:
3. záchranná letka
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1944-04.03.1944 ?
04.03.1944-28.07.1944 ?
28.07.1944-17.08.1944 ?
17.08.1944-02.10.1944 ?
26.08.1944-02.10.1944 ?
02.10.1944-16.03.1945 ?
16.03.1945-21.11.1945 ?
21.11.1945-31.05.1946 ?
31.05.1946-06.06.1946 ?
06.06.1946-28.01.1948 ?
Dislokace:
Deployed:
15.02.1944-01.04.1944 Gulfport AAFld
01.04.1944-DD.11.1944 Keesler Field
17.06.1944-20.06.1944 Archiefield, Archerfield Airport
20.06.1944-02.09.1944 Oro Bay
15.08.1944-01.09.1944 Fairfield, Fairfield-Suisun Army Air Base
DD.11.1944-01.04.1945 Dulag, Dulag Airfield
01.04.1945-21.05.1945 Tacloban, Tacloban Airfield /
21.05.1945-15.09.1945 Floridablanca, Floridablanca Airfield
15.09.1945-06.10.1945 Ie, Ie Shima Airfield /
06.10.1945-17.06.1946 Yamato, Atsugi Airfield
17.06.1946-15.07.1947 Nagoya, Nagoya Air Base /
15.07.1947-28.01.1948 Fussa, Yokota Air Force Base
Velitel:
Commander:
15.02.1944-28.02.1944 -, - (-)
28.02.1944-03.03.1944 Register, Robert S. (Captain)
03.03.1944-19.03.1944 Tyminski, Edward F. (Major)
12.01.1945-DD.06.1945 Bailey, Selden X. (Major)
DD.06.1945-24.10.1945 ?, ? ( ? )
24.10.1945-10.11.1945 Roth, Robert D. (First Lieutenant)
10.11.1945-DD.11.1946 Hewlett, Cecil J. (Captain)
DD.11.1946-05.12.1946 Spence, Claude P. (Captain)
05.12.1946-23.06.1947 Kitchens, Cyrus W. (Lieutenant Colonel)
23.06.1947-28.07.1947 Nichols, William H. (Captain)
28.07.1947-28.01.1948 Vernon, Wesely H. (Lieutenant Colonel)
Výzbroj:
Armament:
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/3-pohotovostni-zachranna-letka-1944-1948-t136599#450742Verze : 4
MOD