Main Menu
User Menu

2851. letištní křídlo [1953-1964]

2851st Air Base Wing

     
Název:
Name:
2851. letištní křídlo
Originální název:
Original Name:
2851st Air Base Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1953
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.10.1964
Nástupce:
Successor:
2851. letištní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1953-16.10.1964 ?
Dislokace:
Deployed:
01.08.1953-16.10.1964 San Antonio, Kelly Air Force Base
Velitel:
Commander:
01.08.1953-27.06.1954 Growdon, Laurence A. (Colonel)
27.06.1954-19.07.1954 Stogner, Ben T. (Colonel)
19.07.1954-01.10.1954 Bordelon, Henry O. (Colonel)
01.10.1954-20.07.1955 Moore, Howard (Colonel)
20.07.1955-12.03.1956 Symes, Isaac M. B. (Colonel)
12.03.1956-28.04.1958 Bordelon, Henry O. (Colonel)
28.04.1958-20.06.1958 Stogner, Ben T. (Colonel)
20.06.1958-22.07.1959 Eells, Irving C. (Colonel)
22.07.1959-12.07.1962 Frisbie, Curis L. (Colonel)
12.07.1962-27.08.1962 Whidden, Jack D. (Colonel)
27.08.1962-16.10.1964 Bechtel, Howard J. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/2851-letistni-kridlo-1953-1964-t138550#452697Verze : 0
MOD