Main Menu
User Menu
Reklama

Tělo jako zbraň: Eskrima

Autor : 🕔29.11.2010 📕14.879
Rozpočet valka.cz 2023 : 120.000,- Kč Příjmy k 11.07.2023 : 93.998,- Kč
♡ Chci přispět

Jason Chambers a Bill Duff. Profesionální bojovník mixed martial arts a bývalý hráč amerického fotbalu, který se pustil do wrestlingu. Tato pozoruhodná dvojice křižuje svět, aby na vlastní kůži okusila, jak moc bojová umění bolí.

Reklama

V pokračování dokumentárního cyklu bude naše dvojice poznávat filipínskou eskrimu. Toto bojové umění se vyvinulo z čínských, malajských a indonéských bojových stylů a s jeho technikami se dokonale seznámili už středověcí španělští dobyvatelé.

V současnosti se mu věnuje přes dvě stě tisíc Filipínců a jeho techniky patří také k základnímu výcviku speciálních jednotek, které bojují proti terorismu. Jason a Bill budou trénovat v samém srdci eskrimy, ve městě Cebu. Čeká je ale i vyčerpávající dril v rýžových polích nebo trénink útočných technik v taoistickém chrámu.

V bývalé španělské pevnosti budou nacvičovat boj s krátkými holemi a vydají se i hluboko do džungle, aby poodhalili tajemství starověkého kali. K závěrečnému testu pak tentokrát nastoupí Jason. Utká se s národním šampionem a ze vzájemného souboje si odnese nepříjemné zranění.

 

Reklama

Podobné články

Další články autora

Autor : 🕔29.11.2010 📕14.879