15 receptů z celého světa na kocovinu
1. leden je bez zveličování pro mnohé nejhorším dnem v roce. Předkládám Vám, milí přátelé, zaručené recepty z celého světa, které Vás zaručeně postaví na nohy


Franta
nnm.me
.
Rusko - lák z kyselých okurek
Rusové jsou, jak se všeobecně míní, na problematiku kocoviny, opravdu odborníci. Tento článeček překládám z ruštiny a Rusové jsou silnými lokálními patrioty, tudíž je zcela na místě, že začínáme tímto. Tajemství láku z kyselých okurek tkví v tom, že v sobě koncentruje současné řešení dvou problémů: žízně a ztrátu soli (elektrolytu). Nicméně se s tímto lékem musí zacházet opatrně - nepijte více než jednu sklenici láku. Musíte si uvědomit, že pijete hodně octa i soli, takže by se Vám mohlo stát, že zaženete kocovinu, ale z přemíry láku Vám bude špatně.
Holandsko - pivo
Druhé místo v žebříčku zaručených receptů v léčbě kocoviny zaujímá recept z Holandska - pivo. Je to lék dostatečně známý a také populární. Doporučuje se léčit kocovinu především dobře vychlazenými ležáky. Pozn. FCH: mnozí se pak těmi ležáky propili do střízlivosti, že:-)
Starověký Řím - šneci
Pokud u Vás první dvě metody léčby nezabraly, zkuste tuto třetí, která se zrodila již ve starověkém Římu. Je nutné si ale říci, že je nejedli, ale šneky vytáhli z ulit, rozmačkali je a přikládali si tuto sr..., pardon pastu ze šneků na čelo. Říkali, že se bolest hlavy přesunula z hlavy do rozmačkaných měkkýšů a tím kocovina odešla pryč.
Itálie - káva
Nu což, vrátíme se raději do naší éry. Obecně se míní, především v Itálii, kteří se odvolávají na své předky, že je v životě dodržovat jedno základní pravidlo: pokud nastane jakákoli mimořádná situace, nejspolehlivěji ji vyřešíš vypitím šálku kávy. Někdy je jich potřeba vypít i víc :-)
Německo - zavináče
Němci dělají závitky ze sleďů plněné marinovanou zeleninou - zavináče (u nás se tam dává i kysané zelí). Zavináče jsou výborným lékem na kocovinu a mnohde se jim hovorově říká "snídaně po chlastačce".
Norsko - šlehačka
Nejpopulárnějším způsobem boje s kocovinou v Norsku je jednoduchý - vypít sklenici poctivé smetany. Toto řešení ale nedoporučujeme srovnávat s německým, protože výsledek je naprosto nepředvídatelný :-)
Turecko - kokoreč
Podle Turků je to spolehlivá medicína. Kokoreč je jídlo připravované v Turecku a na Balkánu, které se dělá na rožni a je z jehněčích vnitřností - srdce, plíce, ledvinky atd., kterými se naplní střevo. Kokoreč se pak připravuje na dřevěném uhlí, elektrickém grilu nebo i na otevřeném ohni. Nakonec se hotový kokoreč posype drceným zeleným pepřem a tymiánem a podává se s rajčaty a křupavou plackou posypanou mletou paprikou.
Mongolsko - rajčatová šťáva s překvapením
Neklesejte v kolenou ani neslintejte! Národní mongolský recept je jednoduchý: vezměte marinované ovčí oko, dejte jej do sklenice a zalijte rajčatovou šťávou. Vypijte na ex a určitě Vás to vyléčí. Zlí jazykové (nemongolského původu) k tomu dodávají, že to ani nemusíte pít, stačí když někoho uvidíte, jak to smutné ovčí oko někdo konzumuje, a toto divadlo určitě zastíní jakoukoli kocovinu :-)
USA - rajčatová šťáva se žloutkem
Američané nejsou tak svérázní, jako Mongolové, a proto bojují s kocovinou trochu méně drasticky, nicméně stejně rezolutně. Místo naloženého ovčího oka dávají na dno sklenice syrový žloutek, který pak zalijí rajčatovou šťávou. Životabudič je pak dochucen tabaskem pepřem a solí - tím je vytvořen klasický koktejl Krvavá Mary.Je nutné to vupít na jeden hlt.
Británie - sendvič se slaninou
Britští vědci, známí svými udivujícími objevy v libovolných oblastech, ani tady nezklamali. Provedli výzkum i v oblasti kocoviny. V roce 2009 na univerzitě Newcastle došli vědci k závěru, že nejlepším lékem na kocovinu je sendvič se slaninou. Finta je v tom, že sádlo ve slanině obsažené obsahuje velké množství aminokyselin a chléb a kečup doplní oslabenému organismu uhlohydráty.
Čína - silný zelený čaj
V Číně doporučují pít vylouhovaný ženšen, různé byliny a taky čaj. Čím silnější, tím lepší.
Francie - ústřice
Francouzi by nebyli Francouzi, kdyby prekérní situaci jménem kocovina neřešili nějakou delikatesou. Podle nich jsou nejlepším lékem na kocovinu ústřice. Tento názor má ale i racionální jádro - ústřice obsahují velké množství vitamínů B1 a B2, nehovoříce o vitamínech A a C. Pokud nemáte ústřice rádi, můžete se léčit francouzskou cibulovou polévkou.
Japonsko - zavařené švestky
Umeboši (pikantní zavařené švestky) jsou nejpopulárnějším japonským lékem na kocovinu. Švestky je možné jíst samotné nebo zalité zeleným čajem. Pomáhají zvláště při vícedenních oslavách.
Haiti - rituál woodoo
Pokud ani jeden z výše uvedených způsobů léčby kocoviny nezabere, můžete vyzkoušet zajímavou metodu - rituál woodoo. Vezměte vypitou láhev z předešlého dne, zazátkujte ji a do té zátky zabodněte 13 špendlíků s černými hlavičkami. Těm, kteří na woodoo věří, to prý pomáhá na 100 procent. Ostatním se si s woodoo nedoporučuje zahrávat.
Nakonec jsme si nechali univerzální mezinárodní recept - silný masový vývar. Tento způsob je doporučován ve více než 10 zemích světa od Východní Evropy po Latinskou Ameriku, upřímně řečeno jsem tento způsob nejednou vyzkoušel sám na sobě.
URL : https://www.valka.cz/01-01-2014-15-receptu-z-celeho-sveta-na-kocovinu-t167722#503826Verze : 0
Pro možnost odpovídání na příspěvky a zakládání nových témat je třeba se zaregistrovat a přihlásit.