Main Menu
User Menu

Diskuse k novemu obcanskemu sdruzeni valka.cz

Diskuse
Oddeleno od tematu srazu :


forum.valka.cz
(edit Admin)nebyla by možná i nějaká online přihláška pro ty co budou fyzicky offline na srazu?
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#284781Verze : 0
MOD

Citace - dav :

No vidíš a já žil v domnění že členové přípravného výboru jsou automaticky členové organizace, která vznikla na základě schválení o registraci OS. Nu což uvidíme jak to dopadne - takhle dlouho dopředu fakt nejsem schopnej říct co bude.Já zpoluzakládal jedno OS před deseti lety, a taky mám ten dojem, že mé členství vzniklo na základě uvedení na schvalovacím vyrozumnění od ministerstva...
Inu, možná, že je to teď jinak.
Připojuji se ale k dotazu Schlangeho ohledně nějakého "elektronického" či prostě písemného vstoupení do sdružení. Bylo by to možné???
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#284783Verze : 0
Myslím že NIKDO nemá členství dané předem, to že členové "přípravného výboru" jsou členy je obvykle dáno tím že svolávají první shromáždění (zde valnou hromadu) a obvykle ji řídí. Myslím že tato valná hromada může rozhodnout i o "korespondenčním" přihlášení (řada lidí asi ani jinou možnost nemá) v tom by neměl být problém. Pokud se pak společnost rozhodne, může změnit i člověka na kterého chodí z různých institucí pošta (jinak je to ten z přípravného výboru jehož adresa je uvedena na přihlášce), je to nutno oznámit na MV.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#284799Verze : 0
Kontaktní adresa musí být uvedena ve stanovách (a nemusí to být ta adresa, na kterou je posílána odpověď na žádost o registraci), a JAKOUKOLIV změnu stanov je potřeba oznámit na MV. Ale řekl bych, že to všechno Admin moc dobře ví Wink
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#284812Verze : 0
prosim rozlisujme PRIHLASKU a VALNOU HROMADU Smile


PRIHLASKA muze probehnout jakoukoliv cestou, jen se musim jeste domluvit, jake udaje vlastne mame evidovat, aby to bylo "platne", podle meho jmeno, adresu a treba cislo obcanky. Na to neni treba nikam chodit.


VALNA HROMADA, resp USTAVUJICI valna hromada probehne jako setkani jiz registrovanych clenu, resp jako misto pro prihlaseni (za pritomnosti clenu pripravneho vyboru) a nasledne valne hromadeni za ucelem zvoleni trvalych organu obcanskeho sdruzeni. Tito zvoleni organove pak budou prijimat dalsi prihlasky clenu a rozhodovat o jejich prijeti. Bylo by dobre, kdybychom na prvni valne hromade mohli zvolit alespon to nejnutnejsi, tedy Radu sdruzeni a Predsedu sdruzeni, abychom mohli dale fungovat. Viz priloha.


Prihlaseni clenove nemusi nikam chodit ci jezdit, pouze pokud se chteji zapojit do "byrokratickeho" deni na valne hromade, kde se bude schvalovat a rozhodovat, ale tak, jak je toto obcanske sdruzeni postaveno a cileno (tedy zejmena jako zpusob, jak ziskat prostredky na nas provoz, ktere budou odecitatelne ze zakladu dane darcu a tim pro ne alespon trochu vyhodne) to treba nebude zajimat vsechny Smile


Soucasti clenstvi bude pravidelny rocni poplatek, ktery bude slouzit jako jeden ze zdroju prijmu sdruzeni, dale by se jim meli stat dary od fyzickych i pravnickych osob (firem).


Detaily by mely byt doladeny prave na tomto srazu.
Diskuse k novemu obcanskemu sdruzeni valka.cz - Stanovy Občanského sdružení valka.cz

Stanovy Občanského sdružení valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#284823Verze : 0
MOD
Drobná poznámka, je třeba zvážit jaké údaje budou pro registraci potřebné. Je to důležité ne pro nás, ale proto že řada údajů podléhá dle zákona nějakému způsobu nakládání, tak abychom si třeba nějakou nesmyslností nepřivodili problémy že členské přihlášky musí být střeženy dnem i nocí Smile , protože je tam třeba to číslo občanky. je to sice nesmysl, obecně se dá většina údajů získat celkem snadno, ale z pohledu zákona je to prostě jinak. Vím že třeba když jsem dělal technika, nesměli na mně sekuriťáci chtít občanku (právě kvůli zneužití "osobních údajů" ) a jen si zapsali jméno a firmu, takže v podstatě to co jsem si vymyslel Smile
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#284893Verze : 0
o to mi prave jde, tak par lidi tady ve sdruzenich je, tak by mohli poradit, jak ta jejich "registrace" vypadala a jak probiha ... treba cislo obcanky jsem chtel pouzit jako zastupny overovaci prvek v pripade treba "vzdaleneho hlasovani", ale vubec nerikam, ze je to potreba.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#284895Verze : 0
MOD
Pro vzdálené hlasování by asi bylo lepší použít nějaký vygenerovaný PIN ať už jednorázový nebo trvalý který by identifikoval daného jedince z pohledu OS, to není zneužitelný údaj, protože to že mám pro OS PIN třeba BQ7216y se asi k nějakému nakládání které by mne poškodiilo použít nedá Smile Po pravdě stejně jako se registrujeme na válku, na mail a na tucet jiných míst by asi bylo rozumné se registrovat (jménem příjmením a PIN (heslem) i pro podobné věci. Pak by stačilo v podstatě jméno a příjmení, případně adresa.
My to máme jednoduché, jsme celkem malá organizace, známe se mezi sebou, takže používáme jen jméno, příjmení a adresu, dodatečně jsme doplnili mail a kdo chtěl tak telefon.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#284900Verze : 0
no pár poznámek bych měl, ale nevím zda si tu necháte radit od zelených ekofašistů


Určitě je potřeba zakotvit písemné hlasování ve stanovách (tedy pokud o takovou instituci zájem). Zejména 2/3 souhlas všech (změny stanov) je sci-fi.


Mezi "papaláši" chybí pokladník, revizák... Asi by bylo dobré volit výkonné orgány jinak než na dva roky (tedy pokud nehodláte uspořádat hromadu ve stejné datum každé dva roky...). Desetiletý předseda... O tom jsem ještě v životě neslyšel...


Usnášeníschopnost.... Koukněte na to kolik lidí tu píše že by se rádi stali členy, ale že nemůžou... Tak se přihlásí, nepřijedou a hromada se nikdy nesejde v usnášeníschopném stavu... Dal bych že třetí (čtvrtá...) hromada je usnášeníschopná za méně drsných okolností. Alternativně je možné mít jen poměrně malý okruh členů 20< a velký "klub příznivců", jednou z výhod mj. je otec zakladatel nebude za pět let ze sdružení vypoklonkován... Už jsem o pár takových případech slyšel...


Koukám že hromadu svolává rada, radu svolává předseda. Pokud předseda pojde (stářím)... se stane co? Stačí jen nějaká blbá indispozice...


Asi by také chtělo navázat členství ve výkonném orgánu na členství... Taky chybí možnost odvolat předsedu nebo člena rady...


zvážil bych i jiné možnosti oznámení konání hromady než skrze valka.cz


Mám mnoho dalších výhrad...


Osobně bych tyhle stanovy vyhodil a začal odznova. Můžu se zeptat odkud (od koho) přípravý výbor opisoval? Nejlepší je vzít stanovy nějakého existujícího sdružení a ty jednoduše upravit...
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285283Verze : 0
Tve vyhrady chapu, ale trochu se odlisuji od pojeti stanov, ktere jsme si dali a ktere jsme diskutovali v sirokem kruhu redakcni rady. Samozrejme muzeme vytvaret slozite institucionalni zrizeni konstitucni monarchie s odvolatelnymi zastupci, mit stostrankove stanovy resici veskere pripady ktere mohou v pristich dvaceti letech nastat, nebo muzeme mit jednoduche stanovy, plne splnujici ucel, ke kteremu bylo toto sdruzeni zalozeno - k praci a rozsirovani obsahu valka.cz a pomoci jejimu financovani, napr. uz jen tim, ze darci budou mit moznost odecist si dar ze sveho zakladu dane, v rozsahu danem danovymi zakony teto zeme. Nic vic, nic min. Cile tohoto obcanskeho sdruzeni jsou primo svazane s cily webu valka.cz a myslim si, ze jednotne vedeni je v tomto pripade jedine mozne. Nesli jsme cestou "priznivcu sdruzeni", ackoliv takove varianty jsme take videli (napr. Clovek v tisni to tak myslim ma, urcite je to na webu Ceske televize), prave z duvodu slozitosti. Nesnazime se vybudovat raketoplan, snazime se dat dohromady sdruzeni rozumnych lidi, kteri se snazi podporovat tento server a kteri jiz v soucasnosti pravidelne prispivaji na jeho provoz i do jeho obsahu. Nic vic neslibujeme a nic vic nenabizime, toto sdruzeni je sdruzenim pratel valka.cz a jeho cile jsou v primem souladu s tim, o co se tu v realu snazime jiz vic jak deset let.


Stanovy byly prevzaty a srovnavany s tremi dalsimi obcanskymi sdruzenimi, navic jak uz tu padlo, mnoho z nas cleny nejakeho os uz je, takze se prebiraji i zkusenosti z tohoto clenstvi.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285298Verze : 0
MOD
Vážení kolegové,
prozatímně jste zde probírali kde co, ale to nejdůležitější jste vynechali. Stručně řečeno, musím prohlásit, že zde postrádám představu co vše by měl vstupní dokument obsahovat. Navrhuji k uvážení tyto body:


1/ Plné jméno
2/ Přezdívka na FV
3/ Datum narození
4/ Kontakt pro klasický písemný styk (ne poštovní schránky a firmy)
5/ Kontakt pro elektronický styk (e-mail, fax, telefon)
6/ Podpis


V našem spolku, kde jsem dočasně doživotním předsedou, se nejvíce osvědčilo písemné podání přihlášky sepsané naším jazykem, nebo v jazyce slovenském, či anglickém.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285312Verze : 0
MOD
Souhlasim, podle me jsou toto nezbytne nutne udaje pro evidenci. Misto datumu narozeni navrhuji rodne cislo, protoze si dokazu predstavit situaci, kdy maji dva lide stejne jmeno i datum narozeni. Soucasti takoveho dokumentu pak musi byt souhlas s evidenci osobnich udaju v souladu se zakonem 101 O ochrane osobnich udaju. Lide dorazivsi na sraz to mohou udelat na miste, lide kteri na sraz neprijdou nebo kteri se budou prihlasovat v budoucnu pouziji papirovy formular, vyplni, podepisi a poslou na adresu sdruzeni.


Registrace na foru bude asi nepovinne pole, ostatni povinna.


Preklad prinejmensim do slovenstiny by byl asi prijemny, i kdyz v tomto pripade necekam vyraznou jazykovou barieru.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285321Verze : 0
MOD
No pre nakladanie a pre evidenciu rodných čísiel platia dosť prísne pravidlá... Bude to schopné občianske združenie zabezpečiť?
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285323Verze : 0
MOD
Konkretne ? Krom toho, ze dane udaje nesmi uniknout ?
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285324Verze : 0
MOD
Pre evidenciu rodných čísiel by mal spracovateľ zabezpečiť (ide o zákon SR, ale keďže je harmonizovaný s EU, tak niečo podobné by malo platiť aj v ČR):


- bezpečnostný projekt (v prípade že bude možná online registrácia, alebo infomácie sú uchovávané v počítači pripojenom do verejnej siete)
- bezpečnostné smernice (ak nebude možná online registrácia a databáza údajov nebude uchovávaná v počítači pripojenom na verejnú informačnú sieť)
- na žiadosť úradu na ochranu osobných údajov predložiť hodnotiacu správu o výsledku auditu bezpečnosti informačného systému (nie staršiu ako 2 roky)
- dohľad nad ochranou osobných údajov (hlavne odborné školenie zodpovednej osoby v zmysle predpisov EÚ)...


Je tam toho viac, ale bohužiaľ nie som odborník na túto problematiku, ale zopár incidentov s chránenými údajmi som už počas svojej kariéry zažil, vrátane podnetov na trestné stíhanie za nedovolenú manipuláciu s týmito údajmi...
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285325Verze : 0
MOD
hm, bohuzel me moc nenapada, jak jinak zajistit "unikatnost" osoby, aniz bych musel znat vyse uvedene udaje a nekde je evidovat ... klidne to budu mit na papire a schovane nekde v sejfu, ale co s tim auditem a podobnejma kravinama ? ma s tim jeste nekdo zkusenosti ?
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285326Verze : 0
MOD
Admine nevím jestli nemusíš mít povolení úřadu pro ochranu os. údajů - ten zákon 101 je tak šílené čtení, že nemám chuť to číst.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285328Verze : 0
a nestačí písemné seznámení a souhlas podpisovaného ? podobné věci bývají v registračních podmínkách mnoha internetových projektů - od diskusních fór, přes on-line obchody, po já nevím co...


například něco ve smyslu :


"Člen sdružení dává podpisem tohoto prohlášení najevo, že souhlasí s tím, že jeho osobní údaje (jméno, datum narození, etc.) budou k dispozici občanskému sdružení válka.cz. Tyto údaje slouží pouze k identifikaci člena v rámci občasnkého sdružení, nebudou nikde zveřejněny a sdružení se zavazuje, že je nepředá třetí osobě a učiní opatření, proti jejich neoprávněnému zcizení."
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285331Verze : 0
To poučenie a písoémný súhlas toho, kdo svoje osobné údaje poskytuje je iba jedna z povinností prevádzkovateľa, aby mohol spracovávať osobné údaje. Ale úrad pre ochranu zaujímajú práve opatrenia proti ich neoprávnemu odcudzeniu...


Čerpal som z tohto - www.dataprotection.gov.sk , na internete (aspoň na tom slovensko) sa dajú nájsť aj ďalšie informácie, ktoré vysvetľú práva osôb poskytujúcich osobné údaje a povinnosti toho, kdo spracúva osobné údaje.


spracúvanie osobných údajov - vykonávanie akýchkolvek operácií alebo súboru operácií s osobnými údajmi, napr. ich získavanie, zhromaždovanie, zaznamenávanie, usporadúvanie,
prepracúvanie alebo zmena, vyhladávanie, prehliadanie, preskupovanie, kombinovanie,
premiestnovanie, využívanie, uchovávanie, likvidácia, ich prenos, poskytovanie,
sprístupnovanie alebo zverejnovanie,


Súhlas dotknutej osoby:
Osobné údaje možno spracúvat len so súhlasom dotknutej osoby, výnimky stanovuje zákon.
Tento súhlas musí vediet prevádzkovatel preukázat Úradu. Súhlas sa preukazuje zvukovým alebo zvukovo-obrazovým záznamom alebo cestným vyhlásením toho, kto poskytol OÚ do informacného systému, prípadne iným hodnoverným spôsobom. Písomný súhlas preukazuje prevádzkovatel úradu dokladom, ktorý potvrdzuje poskytnutie súhlasu.
Dôkaz o súhlase obsahuje najmä údaj o tom:
- kto súhlas poskytol,
- komu sa tento súhlas dáva,
- na aký úcel,
- zoznam alebo rozsah osobných údajov,
- dobu platnosti súhlasu
- podmienky jeho odvolania.
Súhlas daný v písomnej forme je bez vlastnorucného podpisu toho, kto súhlas dáva, neplatný. Z pohladu zákona teda nemožno dat súhlas prostredníctvom e-mailu, pretože tam nie je vlastnorucný podpis, resp. súhlas daný formou e-mailu nie je daný v písomnej forme ale v inej, zrejme obrazovej.
Získavat osobné údaje nevyhnutné na dosiahnutie úcelu spracúvania kopírovaním,
skenovaním alebo iným zaznamenávaním úradných dokladov na nosic informácií možno len vtedy, ak s tým dotknutá osoba písomne súhlasí.


Spracovateľ osobných údajov podlieha registrácii úradu (§16 zákona 101/2000 Sb.)- napr. http://www.pe3ny.net/docs/osobni_udaje.pdf
To neplatí pre zhromažďovanie údajov pre súkromné účely (napr. evidenciu adries pre vlastnú potrebu a pod.)


P.S.: pozrel som si pôvodný zákon 101/2000 Sb. ( aplikace.mvcr.cz ) - na rozdiel od zákona platného v SR tam spracovateľ údajov má v § 13 len povinnosť prijať také opatrenia, aby nemohlo dôsjť k ani náhodnému prístupu k osobným údajom, k ich zmene, strate, poškodeniu, neoprávneným prenosom, neoprávnenému spracovaniu, prípadne k inému zneužitu. Zároveň zodpovedá za škody, ktore´boli spôsobené zneužitím osobných úpdajov, ak nedokáže že prijal všetky pottrebné opatrenia na zabránenie zneužitia. Nakoľko bol ale zákon už niekoľkokrát novelizovaný, neviem čo sa tam menilo pri novelizáciách.


ďalši info: www.uoou.cz
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285337Verze : 0
MOD
Takže po prečítaní aktuálnej verzie zákona platného v ČR si myslím, že spracovanie osobných údajov by malo byť možné v podmienkach občianskehjo združenia valka.cz úplne v pohode... Na rozdiel od úpravy platnej v SR zákon presne nestanovuje aké opatrenia musia byť splnené.


Citace :

Povinnosti osob při zabezpečení osobních údajů
§ 13


(1) Správce a zpracovatel jsou povinni přijmout taková opatření, aby nemohlo dojít k neoprávněnému nebo nahodilému přístupu k osobním údajům, k jejich změně, zničení či ztrátě, neoprávněným přenosům, k jejich jinému neoprávněnému zpracování, jakož i k jinému zneužití osobních údajů. Tato povinnost platí i po ukončení zpracování osobních údajů.


(2) Správce nebo zpracovatel je povinen zpracovat a dokumentovat přijatá a provedená technicko-organizační opatření k zajištění ochrany osobních údajů v souladu se zákonem a jinými právními předpisy.


(3) V rámci opatření podle odstavce 1 správce nebo zpracovatel posuzuje rizika týkající se


a) plnění pokynů pro zpracování osobních údajů osobami, které mají bezprostřední přístup k osobním údajům,


b) zabránění neoprávněným osobám přistupovat k osobním údajům a k prostředkům pro jejich zpracování,


c) zabránění neoprávněnému čtení, vytváření, kopírování, přenosu, úpravě či vymazání záznamů obsahujících osobní údaje a


d) opatření, která umožní určit a ověřit, komu byly osobní údaje předány.


(4) V oblasti automatizovaného zpracování osobních údajů je správce nebo zpracovatel v rámci opatření podle odstavce 1 povinen také


a) zajistit, aby systémy pro automatizovaná zpracování osobních údajů používaly pouze oprávněné osoby,


b) zajistit, aby fyzické osoby oprávněné k používání systémů pro automatizovaná zpracování osobních údajů měly přístup pouze k osobním údajům odpovídajícím oprávnění těchto osob, a to na základě zvláštních uživatelských oprávnění zřízených výlučně pro tyto osoby,


c) pořizovat elektronické záznamy, které umožní určit a ověřit, kdy, kým a z jakého důvodu byly osobní údaje zaznamenány nebo jinak zpracovány a


d) zabránit neoprávněnému přístupu k datovým nosičům.Podľa § 16 je nutná oznamovacia povinnosť spracovateľa


Citace :

§ 16


Oznamovací povinnost


(1) Ten, kdo hodlá jako správce zpracovávat osobní údaje nebo změnit registrované zpracování podle tohoto zákona, s výjimkou zpracování uvedených v § 18, je povinen tuto skutečnost písemně oznámit Úřadu před zpracováváním osobních údajů.aj keď v § 18 je pre občianske združenia uvedená výnimka z oznamovacej povinosti, neviem či sa bude dať použiť...


Citace :

§ 18


(1) Oznamovací povinnost podle § 16 se nevztahuje na zpracování osobních údajů,


a) které jsou součástí datových souborů veřejně přístupných na základě zvláštního zákona,


b) které správci ukládá zvláštní zákon nebo je takových osobních údajů třeba k uplatnění práv a povinností vyplývajících ze zvláštního zákona, nebo


c) jde-li o zpracování, které sleduje politické, filosofické, náboženské nebo odborové cíle, prováděné v rámci oprávněné činnosti sdružení, a které se týká pouze členů sdružení, nebo osob, se kterými je sdružení v opakujícím se kontaktu souvisejícím s oprávněnou činností sdružení, a osobní údaje nejsou zpřístupňovány bez souhlasu subjektu údajů.


(2) Správce, který provádí zpracování podle § 18 odst. 1 písm. b), je povinen zajistit, aby informace, týkající se zejména účelu zpracování, kategorií osobních údajů, kategorií subjektů údajů, kategorií příjemců a doby uchování, které by byly jinak přístupné prostřednictvím registru vedeného Úřadem podle § 35, byly zpřístupněny, a to i dálkovým přístupem nebo jinou vhodnou formou.www.uoou.cz
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285342Verze : 0
MOD
Myslim si, ze posledni odstavec c] to resi v plne mire, skvela pomoc buko, diky ! Je dobre, ze toto tema bylo otevreno a vyreseno, aspon vim, co do toho prihlasovaciho formulare musim jeste dat Smile
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285354Verze : 0
MOD
Admine já furt nevím, být tebou tak požádám někoho o nějakou konzultaci , protože sankce uvedené v tom zákoně jsou dost drsný

Citace - xx :

§ 44


Přestupky


(1) Fyzická osoba, která
a) je ke správci nebo zpracovateli v pracovním nebo jiném obdobném poměru,
b) vykonává pro správce nebo zpracovatele činnosti na základě dohody, nebo
c) v rámci plnění zvláštním zákonem uložených oprávnění a povinností přichází u správce nebo zpracovatele do styku s osobními údaji,
se dopustí přestupku tím, že poruší povinnost mlčenlivosti (§ 15).


(2) Fyzická osoba se jako správce nebo zpracovatel dopustí přestupku tím, že při zpracování osobních údajů
a) nestanoví účel, prostředky nebo způsob zpracování [§ 5 odst. 1 písm. a) a b)] nebo stanoveným účelem zpracování poruší povinnost nebo překročí oprávnění vyplývající ze zvláštního zákona,
b) zpracovává nepřesné osobní údaje [§ 5 odst. 1 písm. c)],
c) shromažďuje nebo zpracovává osobní údaje v rozsahu nebo způsobem, který neodpovídá stanovenému účelu [§ 5 odst. 1 písm. d), f) až h)],
d) uchovává osobní údaje po dobu delší než nezbytnou k účelu zpracování [§ 5 odst. 1 písm. e)],
e) zpracovává osobní údaje bez souhlasu subjektu údajů mimo případy uvedené v zákoně (§ 5 odst. 2 a § 9),
f) neposkytne subjektu údajů informace v rozsahu nebo zákonem stanoveným způsobem (§ 11),
g) odmítne subjektu údajů poskytnout požadované informace (§ 12 a 21),
h) nepřijme nebo neprovede opatření pro zajištění bezpečnosti zpracování osobních údajů (§ 13),
i) nesplní oznamovací povinnost podle tohoto zákona (§ 16 a 27).


(3) Fyzická osoba se jako správce nebo zpracovatel dopustí přestupku tím, že při zpracování osobních údajů některým ze způsobů podle odstavce 2
a) ohrozí větší počet osob svým neoprávněným zasahováním do soukromého a osobního života, nebo
b) poruší povinnosti pro zpracování citlivých údajů (§ 9).


(4) Za přestupek podle odstavce 1 lze uložit pokutu do výše 100 000 Kč.


(5) Za přestupek podle odstavce 2 lze uložit pokutu do výše 1 000 000 Kč.


(6) Za přestupek podle odstavce 3 lze uložit pokutu do výše 5 000 000 Kč.Ale dělej jak sám uznáš za vhodné, já bych od toho raději upustil a vygeneroval pro každého člena zvláštní PIN , který by nahradil rodné číslo.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285359Verze : 0
Po pravdě pro identifikaci stačí datum narození, jméno a příjmení a adresa. Šance že by se dvě osoby se stejným datem narození jmenovaly stejně je malá, že by bydlely na stejné adrese je prakticky nulová. Problém s identifikací rodnými čísly jsem už zmiňoval a myslím že je zbytečné ho podstupovat. Navíc pokud bude elektronické hlasování bude muset každý mít stejně nějaké identifikační označení (PIN) aby se dalo kontrolovat že jde o správnou osobu. Zamotat se do tohoto zákona je opravdu velmi nepříjemné a navíc myslím zbytečné.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285378Verze : 0
Tak koukám, že mi zas něco uteklo. Sad Vzhledem k tomu, že již řadu let stojím v čele jednoho sdružení, tak pouze pár postřehů. Podporuji, co výše navrhl J.Tintěra a Bitaxe. To jsou dostačující údaje k členství.Rodné číslo není nutné. Dokonce i kdyby jsi chtěl dělat členské legitimace. Smile A pokud se týká elektronického hlasování, tak to může být PIN, nebo také číslo přihlášky, které nebude obecně známo.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285416Verze : 0
oki klidne ... jen upozornuji, ze vyse uvedeny problem se nevztahuje pouze na rodne cislo, proto mi prijde trochu zcestne resit, jestli RC jo nebo ne, protoze osobnim udajem, alespon co si pamatuju z meho predchoziho zamestnani a tomu odpovidajicich skoleni, jsou vsechny udaje, ktere jednoznacne identifikuji danou osobu - tedy pokud prijmeme to, co psal Bitaxe, ze staci adresa a jmeno, ze tim je clovek jednoznacne urcen (resp. procento pripadne shody je skutecne nizke), tak tu mame osobni udaj presne dle definice vyse zmineneho zakona a tudiz povinnost to dle tohoto zakona take resit Smile Kazdopadne z toho proste nebudeme delat drama, udaje se budou delat


Jmeno
Adresa
Email
Registrace na foru *(nepovinna)


uzivatelum budu pridelovat PIN, kterym se mohou overit pri pripadnem neosobnim kontaktu Smile
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285419Verze : 0
MOD
Nějak vám zapadla jedna věc, na kterou tady upozorňoval tuším Hrabosh - je NUTNO mít ve stanovách určeno, jak se nakládá s majetkem, konkrétně minimálně stanovenou odpovědnou osobu, resp. funkci - pokladník. Podle toho co si pamatuju z doby kdy jsme zakládali o.s. my, všude se upzorňovalo, že hlavně toto úřad kontroluje - protože o peníze mu jde vždycky až v první řadě (bez ohledu na to, zda to sdružení vůbec s nějakými penězi hospodařit bude, notabene když jestli to dobře chápu valka s nimi hospodařit skutečně bude).
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285431Verze : 0
Jméno a adresa nejsou pokud vím nijak utajovány a jsou standardně zveřejňovány třeba v telefonním seznamu (pokud máte pevnou linku) RČ je už bráno pokud vím jako údaj neveřejný, byť sehnat ho nemusí být velký problém.
Pokud vím je dohodnuto že pokladník (i další funkce) budou zvoleny valnou hromadou, A pokud vím ministerstvo stanovy schválilo, takže asi v nich přes Hraboshův pocit že tam něco chybí chyba nebude a NUTNO to zřejmě není Smile , to neznamená že to není dobré řešit. Ale stanovy jsou schváleny a představa že se budou měnit a znovu posílat mi přijde poněkud vzdálená normálu.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285434Verze : 0
Kapa : nutne to ve stanovach byt nemusi, zakon nic takoveho neuklada. Obcanske sdruzeni je jako pravnicka osoba povinne vest ucetnictvi, pokud ma nejaky majetek, nase obcanske sdruzeni povede podvojne ucetnictvi a zatim se mi jevi i jako vyhodnejsi, aby se stalo platcem dane z pridane hodnoty, vzhledem ke svemu neziskovemu pojeti to myslim bude vzdy na prijmove strane. Tim bude dosazeno naproste transparentnosti prostredku, ktere budou vedeny v ucetnictvi, spolu s nejakym bankovnim uctem (zvazuji zalozeni transparentniho bank. uctu, aby byly veskere pohyby primo kontrolovatelne).


O tom jak se naklada s majetkem rozhoduje zejmena valna hromada, dale rada a predseda, do stanov uz se to primo nedava (nelze predelavat stanovy kazdy rok a psat tam, ze ted budeme kupovat knihy do souteze, ted budeme platit za pripojeni serveru atd), ale zcela urcite to bude prochazet diskusi, jak a na co se prostredky ziskane vynalozi. Tech projektu se rysuje nekolik uz ted, zejmena s planem na nakup noveho/dalsiho serveru, ktery by mel pokryt blizici se rozsireni valky a zejmena poskytnout platformu na samostatne hostovani domen neco.valka.cz a nekterych dalsich historickych projektu, ktere zdarma hostujeme, a ktere interferuji, co se zateze tyce, s valkou jako takovou, toto bych chtel do budoucna vyresit. Bude diskutovano na srazu.


Ad adresa a telefoni seznam, tam lide davaji svoleni (byt o tom mnohdy ani nevedi), k uverejneni tohoto udaje. Ale sber adres napr. za ucelem mass mailingu je myslim si jiz na hrane, ci spise za hranici toho, co se da oznacit za neopravnene nakladani s osobnimi udaji. Jak rikam, v minule praci jsme toto pomerne dost resili, co je, co neni osobni udaj, jak s nim zachazet, co se musi podepsat, jak se to musi specifikovat, jak se to ma odvolavat atd atd, pojdme to dal neresit a pujdeme vyse zminenou cestou jmena, adresy a pinu Smile
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285436Verze : 0
MOD
No to je velmi hezké, že tady řešíte detaily ohledně vstupu do sdružení. Zaráží mne však, že tady ještě nezazněla otázka (přiznejme si, že v rámci tradice by měla):


Jak ze sdružení vystoupit? Very HappyEDIT: Vzpomněl jsem si totiž na již legendární otázku našeho bývalého ministra zahraničí, známého jako Kato, ohledně možného výstupu z NATO, jež padla ještě dříve než jsme v NATO byli Smile (jestli ta otázka ovšem není legenda, ale sedí to k němu)
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285439Verze : 0
MOD
Nevím kde vidíš problém, pokud jsi četl stanovy, je zánik členství popsán docela podrobně :
Členství ve sdružení zaniká:
- vystoupením člena písemným oznámením radě,
- neuhrazením pravidelného ročního poplatku do 30 dní po výzvě rady sdružení,
- neuhrazením zápisného do 30 dní od vzniku členství,
- úmrtím člena,
- v případě právnické osoby také jejím zrušením,
- ukončením členství na základě rozhodnutí valné hromady,
- zánikem sdružení.
Takže proč by se tu o tom psalo? Pokud chceš vystoupit stačí se řídit prvním řádkem. (že tys ty stanovy nečet Smile )
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285445Verze : 0
Very Happy zrovna jsem to sem chtel dat ...


myslim si, ze mame jasno, dam sem formular, pres ktery se bude dat hlasit, a pojdme se spise zamerit na otazky existence a provozu, nez na filozoficke debaty - dokonale to treba neni, nic se dokonale nenarodilo, je treba na tom pracovat, a az zkusenosti se dobereme k nejakemu funkcnimu vysledku. Prace je myslim dost, takze to zkusme rozjet Smile
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285447Verze : 0
MOD
OK, nevěděl jsem že stanovy jsou už schváleny, těší mě že ministertsvo už na tom nebazíruje - myslím že má informace pocházela ještě z doby vlády ČSSD (takže jste si vyhlídli příhodnou dobu mezi dvěma vládami ČSSD, kdy je založení o.s. nejjednodušší Laughing)


Offtopic: Admine, přečti si prosím SZ ode mě
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#285449Verze : 0
Vážení,
pro přijetí a registraci členů OS valka.cz navrhuji toto:
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#286509Verze : 0
MOD
to kapa, ministerstvo na ničem takovém pokud vím nebazírovalo ani dřív, když jsme zakládali naše OS proběhlo to tak že jsme sepsali stanovy (obšlehli jsme je a pozměnili) následně jsem je poslal na ministerstvo vnitra to mi zpět poslalo jeden kus potvrzený a tím jsem s nimi (a oni s námi) skončil, pak už jen přidělení IČO a samozřejmě zakládající schůze. Občas přijde nějaký reklamní spam, ale ministerstvo si nás nevšímá Smile Zakládali jsme to někdy před 12 lety, takže se to asi neměnilo.
staryho příspěvek mi připadá rozumný a asi bez chyb (já tam aspoň nic nevidím Smile )
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#286530Verze : 0
Pekne, Stary, diky moc ! Lidem ucastnym na srazu to dam rovnou vytistene, ostatnim (zejmena tem, kteri se bourlive po me vcerejsi vyzve ozvali pres SZ a mail Very Happy a na sraz nebudou moci dojit) to nechame podepsat a poslat postou na mou adresu (sdruzeni Very Happy)
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#286576Verze : 0
MOD
Sákryš, chvíli nevlezu na valku a najednou tolik změn! Škoda, že jsem byl ve fofru a tedy jsem se nedostal do Prahy. Předpokládám, že ten "Login" je registrační nick, ne?
A jak jste to vymysleli s těmi, kdo necítí nutnost být členem tohoto OS, ale přesto by neradi z valky.cz vypadli? Takoví něco jako sympatizanti ?
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#287114Verze : 0
Fantane není podmínkou být členem tohoto sdružení, nikdo nikoho nebude vyhazovat.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#287115Verze : 0
Rozhodne, jak psal dav, naopak - spousta lidi ted podporuje valku financne, ale nic z toho nemaji - prispevek do OS je odecitatelny ze zakladu dane, kazdopadne je to instituce, ktera tomu dava jakys takys ramec. Pokud CHCES spolurozhodovat a chces se ucastnit diskusi o tom, jak a kam dal, jake projekty ano a jake ne, co s penezmi, pak se muzes stat clenem sdruzeni, pokud chces nadale psat na valku, pripadne obcas valku finance podporit, nemusis vstupovat, nikdo nikoho vyhazovat nebude, ani se nejedna o radikalni zmenu smerovani valky - ta zustava, naopak OS k tomu dodava nove projekty, jakym jsou treba recenze a anotace knih, atd.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#287118Verze : 0
MOD

Citace - Fantan :

Sákryš, chvíli nevlezu na valku a najednou tolik změn! Škoda, že jsem byl ve fofru a tedy jsem se nedostal do Prahy. Předpokládám, že ten "Login" je registrační nick, ne?
A jak jste to vymysleli s těmi, kdo necítí nutnost být členem tohoto OS, ale přesto by neradi z valky.cz vypadli? Takoví něco jako sympatizanti ?Dáš si na blatník motorky nálepku "Sympatizuji s www.valka.cz", jinak Ti propíchají pneumatiky, rozřežou sedlo a zlomí řítítka... Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#287120Verze : 0
To je fajn, kluci! Víte, já myslím, že aby se zachovala "akceschopnost", je dobré, aby ve "sdružení" fungovali administrátoři, moderátoři a ti, kdo skutečně mají znalosti a možnosti účinně přispět jeho chodu. A to já, bohužel, nejsem - nicméně "valka.cz" mi dala a dává tolik, že bych se jí nerad vzdával.
Jako důchodci mi "základ daně" nic neříká. Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#287123Verze : 0
Milý příteli, já svou občasnou návštěvu na válce nikde neinzeruji a kdybych přesto v parných dnech nosil na motorku "válečné" tričko, ti "motorkáři" mě předjíždějí s takovým rychlostním rozdílem, že by to ani nezaregistrovali. Nicméně v tomto počasí mám svou čízu zastrčenou v garáži (ještě, že mám krátké auto, takže se vejde ještě před ponk Smile).
Jo, ale na jednom z vejletů jsem zarazil u pevnůstky nad Lichkovem, pokecal s místními bunkraři a když jsem se zmínil o valce.cz, hned se ptali na Jirku Tintěru a zvali me dovnitř grátis!
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#287125Verze : 0
Já bych to shrnul asi tak, pro uživatele se nemění nic, pro členy OS je to určitá povinost navíc a zároveň určité právo vyjadřovat se ke směřování a konkrétním činostem. Ale myslím že pokud jde o fungování zjistí běžný uživatel pramálo.
Ten právní rámec byl potřebný a po pravdě bude asi nezbytný (nejen pro nás), takže vzniklo OS, což je asi nejpřijatelnější forma. Předcházelo tomu dost debat a mnohé by šlo asi dohledat tady na válce. Rozhodně to není rozhodnutí "ze dne na den" Smile Odečitatelnost není pro většinu členů to hlavní (jako zaměstnanec bych na tom asi taky nevydělal Smile ) navíc je to odečteno ze základu daně (tedy ne že to co zaplatím si odečtu). 3lo hlavně o ten právní statut, nezbytný pro mnohá jednání která s tím jak je Válka.cz známější se stávají častějšími, bohužel ouřední šiml potřebuje za partnera "instituci" tedy někoho kdo je formálně třeba právě to OS.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#287140Verze : 0
Fantan: No vidíš a my zrovna s tímto bunkrem a jeho provozovateli máme jednou z nejhorších zkušeností - když jsme tam dorazili, bylo pár minut poté, co začali provázet nějakou skupinku lidí, a nám nevybíravě vysvětlili, že prostě nepřichází v úvahu, abysme se k prohlídce připojili, protože už začala, a že si máme počkat asi hodinu na další (na což jsme pochopitelně neměli čas, neb program byl nabitý). Asi to bylo tím, že jsme už zdálky nevolali "Jiiiirka Tintěěěrááá" Smile
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#287141Verze : 0
to jsou ta klicova slova, kurna chlapi, kdy se to uz naucite Very Happy Nekde je to "curahee", nekde "remember alamo", nekde holt "jirka tintera", slova, ktera oteviraji ta nejtajnejsi vratka Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#287230Verze : 0
MOD
Můj Admine,
to jsou moje slova - aneb kam čert nemůže - tam stačí říci kouzelná dvě slovíčka.
URL : https://www.valka.cz/Diskuse-k-novemu-obcanskemu-sdruzeni-valka-cz-t77537#287232Verze : 0
MOD