Main Menu
User Menu

Postižení 2. světovou válkou

Just a question

Diskuse
Jak na tom bylo Československo po válce, co se týká zničení průmyslu a infrastruktury, v porovnání s ostatními zeměmi?


Předpokládám, že Německo nebo Sovětský svaz byly válkou poničené výrazně víc, než my, mám pravdu? Dá se to nějak kvantifikovat? A co Británie a Francie, popř. co další země Východní Evropy (Polsko, Maďarsko, Slovensko...)


Ví někdo o nějakém webu, popř. o nějaké knížce, kde by to bylo nějak kvalifikovaně popsáno?
URL : https://www.valka.cz/Postizeni-2-svetovou-valkou-t70781#249433Verze : 0
Postižení 2.světovou válkou se dá také vykládat v morální rovině,ale já mám spíše na mysli,co si myslíte o tom,že v dněšní době je docela velké množství populace "postiženo"druhou sv.válkou v tom smyslu,že stále válka,symboly,zbraně,prostě všechno,co se WW2 týká,táhne,přitahuje,láká.Zajímalo by mě,co za tím je,proč to tak přitahuje,samozřejmě že i moji osobu to přitahuje,přitom si nedovedu představit,jak by to vypadalo,kdyby Němci válku vyhráli,nepředstavitelná hrůza,asi by většina z nás tady nebyla.Ale to pídění se po originálech,odznáčky,součásti uniforem,prostě dalo by se to přirovnat k mánii,nikoli ke sběratelství.Co si o tomto "postižení"myslíte Vy?Direktor
URL : https://www.valka.cz/Postizeni-2-svetovou-valkou-t70781#252466Verze : 0
No, ano, o tomhle já hodně a často přemýšlím. I když, pravda, mojí rodinu WW2 postihla i reálně, právě proto tady dnes většina mé rodiny už není...


K otázce Mephista - myslím, že jsme z toho vyšli celkem docela dobře. Když se třeba podíváš na to, jak dopadla Varšava a jak Praha, je to nesrovnatelné. Nebo Drážďany, Berlín atd.


Na druhou stranu, i tady toho bylo zničeno dost...


Ale právě jsem se přistihnul, že Ti zřejmě nijak relevantně na Tvoji otázku neodpovím. Very Happy


Jediné, co jsem našel, je, že: "... World War II was the most expensive war in history. It has been estimated that the cost of the war totaled between $1 and $2 trillion, and the property damage amounted to more than $239 billion. The United States spent about 10 times as much as it had spent in all its previous wars put together. The national debt rose from $42 billion in 1940 to $269 billion in 1946."
URL : https://www.valka.cz/Postizeni-2-svetovou-valkou-t70781#254534Verze : 0