Main Menu
User Menu

Prehľad predsedov vlád Československa

Prehľad predsedov vlád Československa



16.11.1918 - 8.7.1919 Karel Kramář ; ČNDS
8.7.1919 - 16.9.1920 Vlastimil Tusar
16.9.1920 - 20.9.1921 Jan Černý
20.9.1921 - 8.10.1922 Edvard Beneš ; ČSNS
8.10.1922 - 18.3.1926 Antonín Švehla ; Agrárna strana
18.3.1926 - 12.10.1926 Jan Černý
12.10.1926 - 1.2.1929 Antonín Švehla ; Agrárna strana
1.2.1929 - 9.10.1932 František Udržal ; Agrárna strana
9.10.1932 - 5.11.1935 Jan Malypetr
5.11.1935 - 22.9.1938 Milan Hodža ; Agrárna strana
22.9.1938 - 1.12.1938 Jan Syrový
1.12.1938 - 15.3.1939 Rudolf Beran ; Agrárna strana

7.4.1945 - 3.7.1946 Zdeněk Fierlinger (v Košiciach do 10.5.1945) ; ČSSD
3.7.1946 - 15.6.1948 Klement Gottwald ; KSČ
15.6.1948 - 14.3.1953 Antonín Zápotocký ; KSČ
14.3.1953 - 22.9.1963 Viliam Široký ; KSČ
22.9.1963 - 4.4.1968 Jozef Lenárt ; KSČ
4.4.1968 - 28.1.1970 Oldřich Černík ; KSČ
28.1.1970 - 11.10.1988 Lubomír Štrougal ; KSČ
11.10.1988 - 10.12.1989 Ladislav Adamec ; KSČ
10.12.1989 - 1.7.1992 Marián Čalfa ; KSČ, VPN (1990), ODU-VPN (1991)
1.7.1992 - 31.12.1992 Jan Stráský ; ODS
URL : https://www.valka.cz/Prehlad-predsedov-vlad-Ceskoslovenska-t17105#62715Verze : 2