Main Menu
User Menu

Štětín

Szczecin

     
Název:
Name:
Štětín
Originální název:
Original Name:
Szczecin
Další názvy:
Other Names:
Stettin (něm.), Sedinum / Stetinum (lat.), Szczecëno (kaš.)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Západopomořanské vojvodství
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
53°26'16.99"N 14°32'31.99"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
- Ziegenrücker, Friedrich
* 29.05.1880 
Kettembeil, Karl
* 27.04.1890 
Kammler, Hans Friedrich Karl Franz
* 26.08.1901 
Tech, Harry
* 03.01.1907 
Freden, Hans von
† 30.10.1919
Zahnow, Günter
* 05.06.1920 
von Hammerstein-Gesmold, Hans-Emil
† 19.02.1933
- Kaulbach, Wilhelm
† 21.10.1938
- Mühlmann, Friedrich
† 03.11.1939
- Buchterkirch, Ernst
† 22.07.1941
Rödl, Arthur
† 05.04.1945
Kaska, Radko
† 28.02.1973
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.10.1934-15.10.1935
Artillerieführer II
Artillerieführer II
15.10.1935-12.10.1937
2. pěší divize
2nd Infantry Division
15.10.1935-DD.MM.RRRR
Dělostřelecké velitelství 2
2nd Artillery Command
16.10.1935-DD.04.1945
Vojenský okruh II
2nd Military District
01.10.1936-DD.MM.RRRR
Protitankový oddíl 2
2nd Anti-Tank Battalion
06.10.1936-DD.MM.RRRR
Dělostřelecký pluk 2
2nd Artillery Regiment
06.10.1936-08.10.1937
Ženijní prapor 32
32nd Engineer Battalion
01.10.1937-12.10.1937
Letecká župa 2
2nd Air Region
12.10.1937-DD.MM.RRRR
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 2
2nd Artillery Regiment (motorized)
12.10.1937-01.04.1938
Letecká župa II
Luftgau-Kommando II
12.12.1937-DD.MM.RRRR
Pěší pluk (motorizovaný) 92
92nd Infantry Regiment (motorized)
10.11.1938-18.03.1939
I. oddíl Průzkumného pluku (motorizovaného) 8
1st Battalion, 8th Reconnaissance Regiment (motorized)
10.11.1938-18.03.1939
II. oddíl Průzkumného pluku (motorizovaného) 8
2nd Battalion, 8th Reconnaissance Regiment (motorized)
26.08.1939-DD.MM.RRRR
258. pěší divize
258th Infantry Division
26.08.1939-09.11.1939
Velitelství náhradních jednotek II
2nd Command of Replacement Troops
10.06.1940-DD.MM.RRRR
Hlavní polní velitelství 668
668th High Field Command
07.01.1941-DD.06.1941
Motocyklistický střelecký prapor 34
34th Motorcycle Rifle Battalion
15.05.1941-DD.MM.1942
Velitelství rychlých jednotek II
2nd Command of Fast Troops
DD.05.1941-08.05.1945
4. ponorková flotila
4th Submarine Flotilla
25.09.1942-DD.MM.RRRR
Divize č. 402
Division No. 402
22.01.1945-10.02.1945
1. letka Stíhací eskadry 3
1st Squadron of the 3rd Fighter Wing
22.01.1945-10.02.1945
2. letka Stíhací eskadry 3
2nd Squadron of the 3rd Fighter Wing
22.01.1945-10.02.1945
3. letka Stíhací eskadry 3
3rd Squadron of the 3rd Fighter Wing
22.01.1945-10.02.1945
4. letka Stíhací eskadry 3
4th Squadron of the 3rd Fighter Wing
22.01.1945-10.02.1945
I. skupina Stíhací eskadry 3
1st Group of the 3rd Fighter Wing
22.01.1945-15.02.1945
Stíhací eskadra 3
3rd Fighter Wing
22.01.1945-10.02.1945
Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 3
Staff of the 1st Group of 3rd Fighter Wing
22.01.1945-15.02.1945
Štáb Stíhací eskadry 3
Staff of the 3rd Fighter Wing
29.01.1945-15.02.1945
III. skupina Stíhací eskadry 3
3rd Group of the 3rd Fighter Wing
29.01.1945-15.02.1945
Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 3
Staff of the 3rd Group of 3rd Fighter Wing
12.02.1945-DD.03.1945
II. skupina Bitevní eskadry 1
2nd Group of the 1st Ground Attack Wing
DD.02.1945-DD.MM.RRRR
Paradesantní pluk 27
27th Parachute Regiment
22.03.1945-DD.04.1945
Pevnostní divize Štětín
Fortress Division Szczecin
15.04.1945-DD.MM.RRRR
1. policejní myslivecká brigáda SS
1st SS Police Jaeger Brigade
DD.MM.1994-DD.MM.RRRR
12. velitelský prapor
12th Headquarters Battalion
18.09.1999-DD.MM.RRRR
Mnohonárodní sbor Severovýchod
Multinational Corps Northeast
DD.MM.2001-DD.MM.RRRR
5. ženijní pluk
5th Engineer Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
12. mechanizovaná brigáda
12th Mechanized Brigade
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
12. mechanizovaná divize
12th Mechanized Division
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dělostřelecký sbor pozemního vojska 411
411th Army Artillery Corps
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL CZ: https://www.valka.cz/Stetin-t84037#308236Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Szczecin-t84037#308236Version : 0