Main Menu
User Menu

Prapor 2 [1939-1945]

2nd Battalion

     
Název:
Name:
Prapor 2
Originální název:
Original Name:
Prapor 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1939-DD.05.1944 Inspektorát I
00.05.1944-15.10.1944 Zasazený inspektorát I
15.10.1944-DD.05.1945 Nejvyšší zasazený štáb
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1939-DD.07.1940 Kralovice, kasárny /
00.07.1940-DD.05.1944 Rakovník, kasárny /
00.05.1944-DD.10.1944 Cremona, kasárny /
DD.10.1944-DD.MM.1945 Padova, kasárny /
DD.MM.1945-DD.05.1945 Peschiera, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.07.1939-DD.05.1945 Frank, Otakar (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 1/2 /pěší/
01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 2/2 /cyklistická/
01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 3/2 /jezdecká/
01.07.1939-00.05.1945 Polní rota 4/2 /technická/

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina Vládní vojsko, fond 2. prapor
Kalousek, Miroslav: Vládní vojsko 1939-1945. Vlastenci či zrádci? Praha, Libri 2002.
Nesvadba, František: Vládní vojsko a jeho odsun do Itálie. Historie a vojenství 16, 1968, č. 6-7, s. 924-961.
URL : https://www.valka.cz/Prapor-2-1939-1945-t75100#347166Verze : 4
MOD