Main Menu
User Menu

7. armáda protivzdušné obrany státu [1961-1976]

7th State Air Defense Army

     
Název:
Name:
7. armáda protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
7. armáda protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
7. armáda protivzdušné obrany státu a letectva
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1976
Nástupce:
Successor:
Velitelství protivzdušné obrany státu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1961-01.11.1966 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
01.11.1966-01.09.1969 Hlavní správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
01.09.1969-01.01.1976 Správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-01.01.1976 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.09.1961-01.06.1970 Kamenický, Zdeněk (Generálmajor)
01.06.1970-01.10.1970 Marušák, Josef (Plukovník)
01.10.1970-01.05.1975 Marušák, Josef (Generálmajor)
01.05.1975-01.01.1976 Marušák, Josef (Generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1969-01.06.1970 Marušák, Josef (Plukovník)
DD.11.1972-08.06.1973 Kopřiva, Jindřich (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1961-01.09.1969 2. sbor protivzdušné obrany státu
01.09.1961-01.09.1969 3. sbor protivzdušné obrany státu
01.09.1961-01.11.1966 Chemické oddělení
01.09.1961-01.01.1976 Finanční oddělení
01.09.1961-01.09.1963 Hlavní letecké povětrnostní ústředí
01.09.1961-01.11.1966 Kádrové oddělení
01.09.1961-01.09.1969 Politická správa
01.09.1961-01.11.1966 Traktorové a automobilní oddělení
01.09.1961-01.01.1976 Týl 7. armády protivzdušné obrany státu
01.09.1961-01.09.1962 Velitelství protiletadlového dělostřelectva
01.09.1961-01.11.1966 Velitelství radiotechnického vojska
01.09.1961-01.11.1966 Velitelství stíhacího letectva
01.09.1961-01.09.1964 Výcvikové středisko radiotechnického vojska
01.09.1961-01.01.1976 Štáb 7. armády protivzdušné obrany státu
01.09.1961-01.11.1966 Ženijní oddělení
01.09.1962-01.11.1966 Velitelství protiletadlového raketového vojska
01.09.1963-01.01.1976 Hlavní povětrnostní ústředí
01.09.1965-01.09.1969 7. letecký oddíl
01.11.1966-01.09.1969 Oddělení operační a bojové přípravy
01.11.1966-01.09.1969 Technická správa
01.04.1967-01.01.1976 Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu
01.09.1967-01.01.1976 7. armádní opravna spojovací a radiotechnického zabezpečení
01.09.1967-01.02.1969 Výcvikové středisko operátorů radiolokátorů
DD.MM.1968-01.01.1976 Kádrové oddělení
01.09.1969-01.01.1976 2. divize protivzdušné obrany státu
01.09.1969-01.01.1976 3. divize protivzdušné obrany státu
01.09.1969-01.09.1975 7. výcvikový letištní prapor
01.09.1969-01.01.1976 Automobilní oddělení
01.09.1969-01.01.1976 Chemické oddělení
01.09.1969-01.01.1976 Oddělení bojové přípravy
01.09.1969-01.01.1976 Oddělení protiletadlového raketového vojska
01.09.1969-01.01.1976 Oddělení radiotechnického vojska
01.09.1969-01.01.1976 Oddělení stíhacího letectva
01.09.1969-01.01.1976 Oddělení ubytovací a stavební služby
01.09.1969-01.01.1976 Politické oddělení
01.09.1969-01.01.1976 Výzbrojní oddělení
01.09.1969-01.01.1976 Ženijní oddělení

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.09.1961-01.01.1976 VÚ 0000 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, poválečná skupina, fond 01348 (7. armáda protivzdušné obrany státu)
URL : https://www.valka.cz/7-armada-protivzdusne-obrany-statu-1961-1976-t74704#410865Verze : 1
MOD